Wpis z mikrobloga

Nudze sie w pracy, bo nie ma klientow, to czas na mnie. W #2015 wskoczyl 26 lvl kiedy po ciezkich bojach udalo sie w koncu zrobic magisterke. Studia zdane na 5, chociaz z opoznieniem, jednak za ocene jestem zadowolony. Pozwolilo to wyprowadzic sie od rodzicow, znalezc prace i zyc na swoim.
Ciagle #tfwnogf i wielkie niepowodzenie w milosci calkiem niedawno, ale juz wydobrzalem.
Drugi raz odwiedzilem Norwegie i udowodnilem sobie oraz nie tylko, ze mozna nawet do takiego drogiego kraju udac sie na tydzien i wydac tylko 300 zl lacznie z przelotem tam i z powrotem. Podobne wycieczki na pewno bede uskutecznial.

Co sobie postanawiam w #2016?
- znalezc lepsza prace, bo obecna to gunwopraca ktora pozwala zyc do pierwszego i w sumie nic wiecej. Gdybym nie dorabial dodatkowo to byloby ciezko;
- co tez sie tyczy powyzszego, to moje wyksztalcenie. Skonczylem archeologie, po ktorej ciezko o prace w zawodzie, a przynajmniej mi sie nie udalo. Pewne wydarzenia i osoby ukazaly mi, ze warto miec wyksztalcenie techniczne po polibudzie... a czasu juz nie cofne. Gdybym mogl jednak, to przysiadlbym do matmy (ktorej nigdy nie umialem) i poszedl na jakas automatyke czy inzynierie ladowa albo informatyke. Ok, niby da sie nauczyc samemu programowania na przyklad, ale probowalem Pythona i poleglem. Po kilku lekcjach kursu na edX przestalem ogarniac zagadnienia. Moze po prostu glupi jestem, ze tego nie kumam. Isc jeszcze raz na studia odpada, nie dam rady finansowo. Skoro nie da sie powyzszego, to chcialbym pojsc na doktorat z archeologii. Lubie to, to bylaby moze dobra opcja ktora pozwolilaby rozwinac skrzydla;
- zrobic prawko, wstyd przyznac, ale nie mam;
- zadbac troche bardziej o siebie;
- rozowy w zyciu by sie przydal bez watpienia.

Moze nadchodzacy rok bedzie rownie przelomowy jak ustepujacy rok.

#postanowienia2016
  • 19
Drugi raz odwiedzilem Norwegie


@Fevx: jeździłeś trochę po kraju czy tylko wycieczka po Oslo itp? Norwegia to moje marzenie, które już trochę za długo odkładam na później ;) Najchętniej wziąłbym tam auto i jeździł ile wlezie, ale koszt wtedy będzie ogromy :(
@Fevx:

Pewne wydarzenia i osoby ukazaly mi, ze warto miec wyksztalcenie techniczne po polibudzie

mi przykładowo, pewne wydarzenia uświadomiły że informatyka na polibudzie jest nic niewarta w porównaniu do informatyki na uniwerku xD
PS. Sam miałem problemy z przejściem na pythona z innego języku, tak więc nie powinieneś się za niego zabierać jako pierwszy język
@Bsx88: nie dam rady finansowo, rodzice nie pomoga juz, a w rodzinnym miescie inzyniera nie zrobie.

@Dziewiatek: po Vestfoldzie, ale bez Oslo. Czasu nie starczylo. Polecam poleciec samolotem, z Gdanska do Oslo/Sandefjord, Bergen, Alesund, Haugesund, Trondheim, Stavanger, Kristiansand leci sie za 39 zl w jedna strone, nocleg przez Couchsurfing a podroze stopem. Dlatego tak tanio. W wakacje moze sie uda poleciec nad fiordy.

@SupremePepe: naprawde? :D zawsze mi sie
@Bsx88: bo juz to zrobili gdy bylem na poprzednich studiach a w domu sie nie przelewa, z reszta pomagaja juz studiujacemu bratuna siostra jeszcze gowniak 17 lvl. Dlatego tez mialem cisnienie na zycie samemu, co sie powiodlo.
@Fevx: Webdeva się ucz, html, css, javascript, to jest łatwe, przyjemne i się nie zniechęcisz. Z uniwerkami jest taka fajna opcja, że matma tam jest na wiele wyższy poziomie, a to uczy tego słynnego abstrakcyjnego myślenia xD Masz od samego początku więcej przedmiotów informatycznych, na UJ są 3 chyba na pierwszym semestrze. Ja na pierwszym mam jeden informatyczny i reszta to matma/fiza. A matma wygląda tak, że na kolosie daje nam