Wpis z mikrobloga

@wojuturek: Nie prawda wcale nie jest napisane, że dekrementacja jest powiązana z liczbą z przodu. Natomiast jasno można wywnioskować, że spada co 1 stąd 7,6,5,4,3 a, że zamiast 4 jest 3 to co mnie to obchodzi.
Natomiast można sobie wbić, że mnożenie odbywa się poprzez wzór x = a(a-1) jeśli tak to faktycznie wychodzi 6 ale szczerze wątpię.
@wojuturek: jaki prawy slupek ktorego nie ma lol? dziecko z gimnazjum rozwiazuje to zadanie w 20 sekend a ty tworzysz jakies wirtualne slupki nie wiem po co. najprostsze rozwiazanie:znajdujesz schemat i mnozysz gorna liczbe z dolna i wynik stawiasz przy gornej i tyle. a ze ktos jest debilem i nie umie znalesc prostego schematu i mnozy 5x3 albo 3x4 to jego problem :) mozesz jeszcze wzor centuriona wziasc i tez ok
@vipe: tak poniżej mojej odpowiedzi dwa razy przyznawałem się, że nie zauważyłem że nie ma czwórki. Jednak z drugiej strony to nie ma pewności czy jest tylko jedna poprawna odpowiedź. Intuicja wskazuje tak jak ty tutaj napisałeś., ale z drugiej strony można się uprzeć i powiedzieć że te "niewidzialne" mnożniki schodzą o jeden w dół i co z tego że pominięta jest czwórka.
Jednak gdybym w teście na egzaminie miał zaznaczyć
@vipe: IMO jest dokładnie jak mówisz, bo wtedy i liczby po prawej i lewej tworzą pewne ciągi, to znaczy po lewej mamy 3,4,5,6,7,8 i tak dalej, a po prawej liczby większe od siebie odpowiednio o 6,8,10,12 i 14.