Wpis z mikrobloga

Za chwile raka dostane....

Dyskutuje od 2 dni z gościem na temat kwoty wolnej od podatku, dowiedziałem się mnóstwo ciekawych rzeczy:

-opodatkowanie pracy sprzyja rozwojowi gospodarczemu
-Bangladesz i Pakistan to wolnorynkowe Państwa i najlepiej jeśli jestem zwolennikiem wolnego rynku to mam tam wypieprzać i założyć tam firmę, ba nawet zatrudnić tam dzieci
-"nigdzie nie ma i nie było żadnego wolnego rynku i wolnej konkurencji"

Jeszcze pierdyliard innych rzeczy... jak ktoś jest zainteresowany to wyślę linka ale dajcie kilka plusów na pocieszenie bo smutno mi że w tym kraju jest tyle... oświeconych ludzi

#lewackalogika #oswiadczenie #rakcontent #wolnyrynek #placaminimalna
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sisidor: Ogólnie wyższy poziom opodatkowania raczej sprzyja wzrostowi. Nigdy nie było również idealnego wolnego rynku, który zadowoliłby środowiska mocno wolnorynkowe. Bangladesz i Pakistan pewnie cechują niższym poziomem regulacji niż kraje europejskie.
  • Odpowiedz
@sisidor: Trudno mi rozmawiać o waszej konwersacji bez wglądu w nią, a na wglądzie nieszczególnie mi zależy. Na pewno nigdzie nie ma i nie było idealnego wolnego rynku. Kwestia tego co rozumiecie przez wolny rynek, czy idealnie wolny rynek, czy rynek cechujący się niskim poziomem uregulowania, a może jedynie oparty na prywatnej własności i swobodzie umów. Pewnie spór toczy się o pojęcia, ich różne rozumienie.
  • Odpowiedz