Wpis z mikrobloga

@gozwei: A najśmieszniejsze jest w tym to że niby ktoś chce osczędzić i tankuje najtaniej a w praktyce te marketowskie paliwa są ujowe i wychodzi na tyle większe spalanie, że ostatecznie wychodzi drożej niż tankować na najdroższej stacji.
Ja u siebie robiłem dużo testów przez ponad pół roku. Benzyna z auchana, zawsze wychodzi na zbiorniku spalanie większe o 4L niż na benzynie ze statoil. Czego efektem jest to, że mimo lania
@r5678: Mój teść poświęca dwie godziny, żeby pojechać na auchana (15km w jedną stronę) bo tam jest tanie paliwo........ Ja się zawsze staram tankować na Shell lub BP i zazwyczaj leję 98. Kiedyś zimą nalałem diesla zwykłego z orlenu i następnego dnia rano dopiero po 30 minutach jazdy 20 kmh samochód przestał kaszleć...
@gozwei: Tego to nawet nie brałem pod uwage, że ktoś jeszcze specjalnie jeździ. Ja akurat auchan i statoil mam po drodze do pracy. Nigdy specjalnie gdzieś nie jechałem aby zatankować, tylko zawsze po drodze.
Ja 98 nie leje bo moje auto jest na 91 oktanów i nie potrafi sobie automatycznie ustawić kątu zapłonu. 95 już jest zła, a co mówić 98 - nic się nie zepsuje, ale muła by takiego złapał
@gozwei: Ale w USA oni mają inną wartość. U nas jest RON a u nich MON, czego skutkiem jest różnica 10 w stosunku do naszego paliwa. Przykładowo u nas 95, w USA będzie oznaczana jako 85.

Auto to VW Golf II, chociaż wsadzali ten motor i do kolejnej generacji którą robili do 97r. 1.8 na jednopunkcie. Kupiłem sobie go 8 lat temu, jako pierwsze auto, i mnie oczarował rozwiązaniami technicznymi i