Wpis z mikrobloga

Czy kupować akcje jeszcze w starym roku czy w nowym? Jest jakaś zasada?
Zastanawiałem się nad ulokowaniem na dłuższy czas pieniędzy po równo w KGHM, ursus i cd projekt. Jakieś przeciwwskazania?

#gielda
  • 7
KGHM obecnie jest tani, ale do zakończenia zawirowań wstrzymał bym się. pod dywidendę też się nie opłaca bo Skarb Państwa wydymal akcjonariuszy podatkiem miedziowym.
@hadzia: reguły z zasady nie ma; co prawda gazety regularnie powtarzają mantrę nt "rajdu Św. Mikołaja", którego jednak od blisko kilku lat na polskiej giełdzie nie zaobserwowano. Sam zakupiłem KGHM około tygodnia temu, lecz zdaję sobie sprawę z tego, ze inwestycja jest czysto spekulacyjna i zagrana po konkretne czynniki polityczne. Co do CDR...jak dla mnie kosmos ryzyko; Wiedźmin to jednak był klasyk, a nowe tytuły będą nieprędko wydane i osobiście mocno
@hadzia: @lubie_jesc: dla mnie na CD Projekt przez najbliższy rok nie ma nic do ugrania. Kwestia tego, kiedy rzucą datę premiery Cyberpunk i tyle. Będzie wystrzał 5-10% w 2 dni i dalej powolne wzrosty lub konsolidacja do czasu publikacji kolejnych materiałów.

Dzięki za pozostałe rekomendacje, ale ja poza branżę grową nie wychodzę ;)