Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, mam pytanie odnośnie wysyłania CV + portfolio, powiedzmy że mam jakieś tam swoje androidowe wypociny i muszę je jakoś wrzucić do portfolio, ale pytanie właśnie jak... plik.apk ? czy cały projekt? no i w jakiej formie ? bo chyba nie spakowane w zipie ? ( ͡° ʖ̯ ͡°) (to tylko o praktyki, ale trzeba od czegoś zacząć drogę do tych 15k ( ͡ ͜ʖ ͡) )

  • 10
@brusef: NIGDY nie dawaj kodów źródłowych. NIGDY ! Link do sklepu owszem ale nie kod. Najlepiej zrobić sobie prostą, ładną stronę z portfolio. Wrzucasz wtedy sobie np artykuł dotyczący aplikacji X, i tam dajesz screeny, opisujesz funkcjonalność, technologie i frameworki z jakich korzystałeś i to wystarczy. W cv podawaj link do swojej strony
@chuckktesta: no ale jak to jest taka prosta apka żeby w ogóle pokazać że wiem co to android studio i z czym się to je, nic ciekawego co mogliby sobie przywłaszczyć, to chyba nie trzeba aż takich środków bezpieczeństwa? czy jest jakiś inny powód tego "NIGDY"?
@chuckktesta: dlaczego niby nigdy kodów źródłowych? To jak niby ocenić na stanowisko programisty czy ten kod który pisz jest dobry czy nie?
Linki do projektów na githubie to jest idealny sposób na pokazanie swojego portfolio jako programista
@brusef: Dla mnie jako dla programisty z kilkuletnim doswiadczeniem kod zrodłowy to bardzo prywatna rzecz. To mój kod, nie chce zeby ktos inny go widział bo mogę mieć tam swoje algorytmy które sam wymyśliłem i nie chce się nimi dzielić. Nauczysz się tego później, dlatego warto sobie taki nawyk wyrobić na początku. Rekrutujemy miesięcznie po kilka osób i nikt nigdy nie wpadł na pomysł zaglądania do kodów. Jesli pracodawca chce sprawdzić