Wpis z mikrobloga

PiS spłaca kampanijne długi:

Około 160 mln zł rocznie, a ok. 510 mln zł łącznie na lata 2016-2018 przewidziano w rządowym projekcie ustawy budżetowej na przyszły rok na wydatki związane z utrzymaniem stosunków między państwem a Kościołami i związkami wyznaniowymi. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na Fundusz Kościelny i ordynariaty polowe różnych wyznań. Osobną kwotą 100 mln zł budżet wesprze także pracę służb w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży oraz wizyty papieża Franciszka w Polsce w lipcu 2016 roku.


#neuropa #4konserwy #polityka #katoterror #bekazprawakow #bekazkatoli #budzet #podatki #ateizm #lewica
  • 32
  • Odpowiedz
@GangrenaM:

Osobną kwotą 100 mln zł budżet wesprze także pracę służb w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży oraz wizyty papieża Franciszka w Polsce w lipcu 2016 roku.


Czemu państwo ma nie płacić za ochronę wydarzenia masowego? Jestem w stanie się zgodzić, że tak powinno być ale tylko pod warunkiem, że tak samo nie ochrania koncertów
  • Odpowiedz
@teren: Co mnie to obchodzi, że górnik straci pracę? Prywatne górnictwo jakoś zarabia.

@GangrenaM: 106m mln rocznie to nic w porównaniu do tego co podczas komuny zabrano kościołowi.
  • Odpowiedz
Co mnie to obchodzi, że górnik straci pracę? Prywatne górnictwo jakoś zarabia.


@sambii: co mnie to obchodzi co ciebie nie obchodzi?

106m mln rocznie to nic w porównaniu do tego co podczas komuny zabrano kościołowi.


to co podczas komuny zabrano kościołowi to nic co kościół wcześniej nagrabił zmuszając ludzi do niewolniczej pracy przez 1000 lat
  • Odpowiedz
a czemu ktokolwiek miałby coś dawać skokom? upadek górnictwa to duży wzrost bezrobocia, tym bardziej że każde miejsce pracy w górnictwie to 3-4 miejsca pracy w firmach powiązanych z górnictwem, i upadek całych miejscowości, gdzie duża część ludzi pracuje w górnictwie i tych firmach powiązanych


@teren: A upadki SKOK nie mają wpływu na gospodarkę? Korzystanie z BFG nie tylko drenuje pozostałe banki i obniża ich zyski, co często wiąże się
  • Odpowiedz
Dodać trzeba jeszcze wszystkich akcjonariuszy banków i kas spółdzielczych... Za ratowanie zysków przez banki zapłacimy my wszyscy, poprzez podwyższone koszty dla klientów czy mniejsze oprocentowanie depozytów.


@wolodia: no tak zgadza się ale jest to argument przeciwko ich finansowaniu z budżetu...

Polityka kopalń od lat polega na prowadzeniu nierentownej działalności gospodarczej i wyciąganiu pieniędzy od reszty Polski.

bzdura, górnictwo w podatkach zwraca więcej do budżetu niż z
  • Odpowiedz