Wpis z mikrobloga

Mircy, Miraski, Mirabelki,

Pomoc od was potrzebna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

TL;DR


Mam ambitny plan zorganizować sobie w salonie coś co niedużym kosztem spełni rolę konsoli do gier i centrum multimedialnego. Idea jest następująca. Na piętrze (wiem, powinienem siedzieć w piwnicy ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale tak jakoś wyszło) mam mocnego PC #pcmasterrace na którym pracuje na co dzień. Jednak będąc wiernym zasadzie, że nie bawię się tam gdzie pracuję, wykorzystywałem go do tej pory w bardzo ograniczonym stopniu do gier ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Chcąc to zmienić i nadal trzymać się obranej zasady oraz nie zabierając mu możliwości pracy podczas grania wpadłem na następujące rozwiązanie.

Pierwszym elementem układanki miał by być wspomniany pc z programem ASTER v7 lub podobny (choć prawdopodobnie poczekam na następne wydanie bo aktualnie nie jest wspierany #windows10 a na nim mi zależy). Dzięki temu będę mógł jednocześnie na jednym koncie pracować, a na drugim będzie mogła grać moja dziewczyna, lub na odwrót.

Wspomniane drugie konto miało by być streamowane do drugiej części układani, czyli na podłączonego do telewizora przez HDMI mini PC z zainstalowanym albo oddzielnie STEAM OS albo na WIN10 lub LINUX. (Nie android, choć na smartphonie uwielbiam, to na donglu nie będzie spełniał wszystkich mi potrzebnych funkcji :( ) Z możliwością włączenia na nim KDOI OS lub KODI działającym na innym systemie operacyjnym. Ze względów osobistego poczucia estetyki i wygody najchętniej znalazłbym rozwiązanie pozwalające na wygodne i szybkie przełączanie się między tymi trzema systemami, bez potrzeby przechodzenia przez GUI windowsa, zachowując możliwość przechodzenia między nimi bez resetu urządzenia. Trudne, ale mam nadzieję, że wykonalne.

Innymi rzeczami na których mi baaaardzo w poszukiwanym donglu lub mini PC:
* ETHERNET


* Możliwość podłączenia pada PS3


* Obsługa co najmniej HDMI 1.4 w wersji ethernet. Bardzo miło widziane 2.0.
* Co najmniej jeden pełnoprawny port USB 3.0
* Przyszłościowo myśląc, obsługa 4k, ale nie jest to dla mnie niezbędne.

I to chyba tyle abym był w pełni zadowolony z takiego rozwiązania. A się rozpisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Możliwe, że wy Mirki macie jakiś inny pomysł na to. Chętnie wysłucham i jeżeli mi się spodobają wprowadzę je do swojego master planu. Czekam na sugestie co do dongla/miniPC


#technologia #chinskiecuda #kodi #xbmc #steam #gry #pc #pcmasterrace
  • 13
  • Odpowiedz
@bajor-x: Hmm... Rozwiązanie OK, ale... totalnie nie zależy mi na dysku. Nic na systemach nie będę prawdopodobnie instalował, i jeżeli będę korzystał z jakichś plików to raczej z dysku zewnętrznego, lub sieciowego. Zależy czy się sieciowego w końcu dorobię. Podobnie z programami. Streaming z głównego komputera. 128GB SSD to dla mnie za dużo w tym wypadku. Poza tym cena :(. Wolałbym ją zmniejszyć poprzez zrezygnowanie z wszystkiego co nie jest mi
  • Odpowiedz
@bajor-x: Myślałem nad tym. I przyznam się, że aktualnie znajduje się najwyżej na liście rozważanych przeze mnie rozwiązań. Główne ze względu na dużą społeczność i elastyczność. Jeżeli nic nie znajdę innego co idealnie wpasuje się w moje potrzeby, to ostatecznie będę się brał za malinkę. Nie wiem tylko jak u niej z instalacją kilku systemów na raz
  • Odpowiedz
@plazma: A co z KODI i WIN10? Na WIN10 też w pewnym sensie mi zależy( ͡° ʖ̯ ͡°) Rozwiązanie za mało elastyczne dla mnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Co do steam controlera. Miałem go przez chwilę w ręku i... Wcześniej spodziewałem się zupełnie innej jakości grania. Okazało się, że aby się do niego przekonać musiał bym przegrać na nim trochę czasu. Myślę, że
  • Odpowiedz
@Trops: ja chciałem brać malinkę pod centrum multimedialne, ale ostatecznie wybrałem opcję nr1.
Podobno malina i Windows to rozwiązanie tymczasowe (taka wiedza z fora internetowego)
  • Odpowiedz
@Trops:
Ten minikomputer jest kierowany raczej dla ludzi chcących się nauczyć obsługi Linuksa (lub już zaznajomionych), którzy uwielbiają technikę i lubią rozwiązywać problemy z komputerami i oprogramowaniem. Dodatkowa moc w nowym Raspberry może uczynić z tej platformy małe centrum multimedialne czy minikonsolę do gier, ale należy pamiętać, że uruchomienie naszych upragnionych programów może wiązać się z podjęciem różnych wyzwań i rozwiązaniem po drodze problemów stojących na przeszkodzie w wystartowaniu czy prawidłowym
  • Odpowiedz