Wpis z mikrobloga

Czy są tu jakieś osoby, które uważają, że #gtaiv jest pod wieloma względami lepsze od GTA V?
W zasadzie jedyne czego mi brakowało w IV, to możliwość zrobienia czegoś z forsą (przydałaby się opcja kupna jakichś nieruchomości), brak samolotów i customizacji aut.
Pomijając ww. rzeczy, GTA IV po niemalże 8 latach od premiery dalej całkiem nieźle się prezentuje graficznie, a przy tym jest o niebo realistyczniejsze od V.
Weźmy choćby fizykę jazdy - w GTA V auta prowadzą się jak kartony (niekiedy nawet gorzej od SA), podczas gdy w IV prowadzenie auta wymagało umiejętności - jeden z lepszych modeli arcade'owych po Mafii II (fabularnie to była kaszana, ale model jazdy to perełka).
O modelu zniszczeń nawet nie wspominam - w V możesz #!$%@?ć autem przy prędkości 250km/h i skończy się na zarysowaniach, podczas gdy w IV dało się naprawdę skasować auto.
Mapa może i nie ma terenów pozamiejskich (trochę szkoda, bo chętnie zobaczyłbym lasy New Jersey i jakieś miasto wzorowane na Atlantic City), ale jest niesamowicie intensywna - grając pierwszy raz w IV zaskoczyła mnie ilość budynków do których można wejść (do tego bez ładowania) - stacje metra, muzea, restauracje, kluby, kawiarenki internetowe, Empire State Building, ale najlepsze były te dziesiątki zwykłych kamienic (które nawet nie były wykorzystywane w misjach, a mimo to miały wnętrza). Poza tym takie smaczki jak stoiska z hot-dogami, uliczni grajkowie, żule wyciągający hajs od ludzi - to naprawdę dodawało grze głębi. Los Santos przy Liberty City wydaje się puste... (nie mówiąc już o terenach pozamiejskich, które są autentycznie puste xD).
IMHO czwórka ma też lepszy soundtrack i ciekawszy wybór aut - egzotyki jak Infernus naprawdę są rzadkie (w V było tego od usrania), są za to różne japońskie cuda z lat 80, BMW z lat 90. (Sentinel czyli mix E39 i E46) i inne normalne auta. Duża część z nich nie wróciła do V, a nawet jeśli wróciła, to została tak spaskudzona, że firma Mansory by się nie powstydziła (patrz Comet i Feltzer).
Mówiąc o plusach GTA IV nie można zapomnieć o Niko - chyba mój ulubiony bohater w całej serii. Co prawda Serb, a nie Polak, ale w dalszym ciągu są to bardzo swojskie klimaty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dla mnie IV jest na 3. miejscu najlepszych GTA (po VC i SA, którym chyba dałbym ex aqueo 1. miejsce)

#gta #niepopularnaopinia #przemyslenia #gry #pcmasterrace
o.....y - Czy są tu jakieś osoby, które uważają, że #gtaiv jest pod wieloma względami...

źródło: comment_YLDHN1LTtPN7oCXzvnBq3AwwjJmc06BY.jpg

Pobierz
  • 49
@Mrodzi:
Ja tam akurat za 3 nie przepadam, dlatego nie byłem zbyt zadowolony kiedy dowiedziałem się, że kolejne GTA ma być w Liberty City.
Ale IV mnie niezwykle pozytywnie zaskoczyła - to miasto jest tak odwzorowane jakbyś był w prawdziwym Nowym Jorku.

@SynuZMagazynu:
Zmień sobie w opcjach ilość ruchu samochodowego.

@Klopsztanga:
Nawet nie chodzi o mody - niemodowana wersja ma też dobry model zniszczeń - tu masz porównanie:
o.....y - @Mrodzi: 
Ja tam akurat za 3 nie przepadam, dlatego nie byłem zbyt zadowol...
@oficer-prowadzacy: Nie do końca się z tym zgadzam, ale i tak masz plusa za merytoryczny wpis.

Co do fizyki jazdy to nie zapominaj od czego są mody. Nie podoba się to godzinka na wybór i instalację dobrego moda i po problemie. Jedynie ból, bo w multi mody nie działają. Niemniej w czwórce w ogóle nie pograsz przez net.

No i to jest chyba największa zaleta piątki nad czwórką. Ogólnie rozwój technologiczny
@oficer-prowadzacy: jak dla mnie nie widzę wielkiej różnicy w zniszczeniach. Ba w 4 szyby są pancerne a lakier nie do zdarcia.

Ale grafika jednak lepsza w 4 jak teraz na to patrzę - relfeksje itp. Chyba ze 5 była uruchamiana na low - co się domyslam.

Kolejna sprawa jest taka że obie gry są na tym samym silniku.
Ale grafika jednak lepsza w 4 jak teraz na to patrzę - relfeksje itp. Chyba ze 5 była uruchamiana na low - co się domyslam.


@Klopsztanga: Oczywiście się mylisz, w piątce grafika jest dużo lepsza, tylko to już trzeba mieć kawał sprzętu aby to zobaczyć :P

Niemniej optymalizacja dużo lepiej została wykonana w piątce. Rockstar nauczył się na swoim błędzie, odrobił lekcje :-)
@oficer-prowadzacy: Z modelu zniszczeń w Gta V najbardziej boli mnie to że dach tak jak i drzwi są niezniszczalne da się je tylko zarysować :( a w modelu jazdy, że po oderwaniu 2 kół od ziemi samochód traci swoją całą wagę (sprawdzone info) i wtedy dziwne jaja się dzieją typu zabójcze krawężniki czy zwłoki na ulicy ( ͡° ͜ʖ ͡°) od których się zaczyna latać.
@-PPP-:
Może i trochę sentyment, co nie zmienia faktu, że chciałbym zobaczyć reedycję HD Vice City i San Andreas - naprawdę ciężko je nadgonić pod względem klimatu, fabuły i ścieżki dźwiękowej.

Jak chodzi o mody w V, to ponoć nawet za zwykłą podmiankę samochodów można w Online wyłapać bana (oczywiście uderza to tylko w uczciwych graczy, bo cheaterzy mają DLL injector i notorycznie grasują praktycznie bez żadnych konsekwencji).

Właśnie nie bardzo
o.....y - @-PPP-: 
Może i trochę sentyment, co nie zmienia faktu, że chciałbym zobac...
chciałbym zobaczyć reedycję HD Vice City i San Andreas


@oficer-prowadzacy: Reedycja SA już wyszła. Jakby VC było teraz w drodze to byłbym mega szczęśliwy. Czekam na to od lat :D

Jak chodzi o mody w V, to ponoć za zwykłą podmiankę samochodów można wyłapać w multi bana


@oficer-prowadzacy: A co ty byś chciał wyłapać za czitowanie? :D W Singlu możesz sobie modować do woli.

czyli nie mylę się - grafika
-PPP- - > chciałbym zobaczyć reedycję HD Vice City i San Andreas

@oficer-prowadzac...
Reedycja SA już wyszła.

@-PPP-:
Nie rób jaj - jedyne co tam dodali to wsparcie dla większych rozdziałek. Modele i tekstury dalej te same, a do tego skasowano połowę utworów ze stacji radiowych ;_;

Ja tu mam na myśli pełnoprawny remake gry w HD, na nowym silniku, coś jak Tomb Raider Anniversary, albo Halo: Combat Evolved Anniversary.
Nie rób jaj - jedyne co tam dodali to wsparcie dla większych rozdziałek. Modele i tekstury dalej te same, a do tego skasowano połowę utworów ze stacji radiowych ;_;


@oficer-prowadzacy: ... Nazywa się GTA V. Co ty byś chciał remake SA 1:1 na lepszym silniku? XD Naprawdę #!$%@??