Wpis z mikrobloga

@oldrac: Nowe c5 było moją niespełnioną miłością :( Właśnie w ten model celowałem gdy obstawiałem, że stare auto posłuży mi rok dłużej. Po wyjściu z c5 z pneumatycznym zawieszeniem każdym innym autem jeździ się jak starem 200 :P
  • Odpowiedz
pasek w tedeiku uber alles? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@xetrov: Niestety raz Laguna 2005r... Niby od znajomego i wszystko śmigało, ale jak zaczęło się sypać to końca nie było widać :/.
A co bym polecił? Toyotę Avensis II. Paskudne, pseudo futurystyczne lampy, ale wnętrze przyjemne, bardzo wygodne i zajebiście niezawodne.
Ew. Honda Accord. Albo Passat B6, ale tylko z silnikiem 1.6 102KM, reszta to elo-nowoczesne wodotryski, które
  • Odpowiedz
@CatHater: ta Laguna to było może 1.9 dci?

Toyotę Avensis II


@CatHater: zastanawiałem sie nad tym, ale to jest zbyt brzydkie dla mnie, teraz też przymierzałem się do Toyoty i nie mogę się przekonać do ich designu, nawet Lexus nie do końca do mnie przemawia.

Honda Accord


@CatHater: tu się zgadzam, tyle że w takim budżecie miałbym max Accorda VI w ubogiej wersji, a tu miałem 3.0 ( ͡
  • Odpowiedz
  • 2
@xetrov: cewka to jedną listwa z 4, wymiana bez problemu.

@ratmanini: kupił bym też drugi 407, ale nie w 2.2. obudzisz się z ręką w nocniku jak będzie potrzebny katalizator. 2.2 nie wie co to kultura pracy. radzę ci abyś sprawdził ilość płynu chłodniczego (tak, nie ma czujnika) i ilość płynu wspomagania. sprawdź też czy znacząco podnosi się poziom płynu wspomagania po zgaszeniu, jeśli tak to wypada wymienić. kupiłeś już
  • Odpowiedz
cewka to jedną listwa z 4, wymiana bez problemu.


@WMPP: pisałem o V6, tam są cewkofajki, oddzielnie na każdy cylinder. O ile wymiana przednich 3 to jeden klucz i 3 minuty roboty o tyle wymiana tych z tyłu to konieczność zdjęcia kolektora co dla niewprawnej osoby jest trudne - ja doszedłem po 3 razach do robienia tego po ciemku w trasie w 5 minut ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@xetrov:
czyli gdy będę kupować samochód to najlepiej z v6 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jakieś marki -> modele szczególnie polecasz, może jakaś włoszczyzna ze stajni fiata albo alfy? tak do 50tys. pamietając, że 15% ceny +- trzeba najczęściej włożyć na starcie po zakupie używanego
  • Odpowiedz
@raffish: nie mam dużego porównania bo tak jak pisałem mam tylko same Renault, inne to tylko firmowe lub posiadane krótkoterminowo. Ja tam nie zejdę poniżej V6, nie widze w tym sensu, ale kazdy ma swoje kryteria ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dużo zależy czego oczekujesz od samochodu i czego szukasz, ja np. kupię za jakiś czas jakieś ciekawe BMW (cabrio + RWD), ale właśnie za 50k kupiłem Lagunę
  • Odpowiedz
@xetrov:
Super, że się tak rozpisałeś. Doceniam.
BMW nie dla mnie; mi bardziej zależy na komforcie, więc żadne hothache i nie napisałem, ale sam miałem kiedyś Lagune II, ale w dieslu i jeszcze była egzemplarzem po powodziowym, ale najlepiej mi się nią jeździło.

Laguna III jak najbardziej(w bieli jeszcze), a jeżeli już to faktycznie tylko w coupe; a potrzebuje głównie dla siebie, okazyjnie do max. 3 osób.
Trochę z racji braku
  • Odpowiedz
@WMPP: Mój 407 ma dopiero 135k km przejechanych, więc myślę, że z tym katalizatorem nie będzie tak źle:P Mówisz o kablu i Peugeot Planet? Brat ma do citroena c5, więc jak coś pożyczę. Już i tak korzystałem gdy chciałem odblokować AUX'a :) Z racji, że samochodami robię sporą ilość kilometrów, może nie tyle co przedstawiciel handlowy, ale zawsze to sprawdzam płyny co jakiś czas. Jednak o tym by porównać poziom płynu
  • Odpowiedz
  • 1
@ratmanini: jeśli masz dużo piany i sporą różnicę to znaczy ze:
masz za mało płynu, lub
płyn ma wodę, lub
płyn jest mocno zapowietrzony (bo jest go za mało), lub
został wlany zły płyn(!).

zapal silnik, weź żonę za kierownice, odkręcić wlot do zbiornika płynu, każ żonie kręcić pomiędzy maksymalnym pozycjami. Jeśli zauważysz że płynu jest za mało ponieważ wydać mechaniczne części pompy, to na pewno będzie się mocno pienić po
  • Odpowiedz
  • 0
@ratmanini: a propos katalizatora. kupiłem puga też z podobnym przebiegiem, wtedy mogłem lecieć 230 km/h bez problemu. pewnego dnia w kompie pokazał się błąd katalizatora, ale mogłem lecieć 210 (więcej nie próbowałem). obecnie mając 220k km mogę lecieć maks 190 z górki...
  • Odpowiedz
Laguna III jak najbardziej(w bieli jeszcze), a jeżeli już to faktycznie tylko w coupe; a potrzebuje głównie dla siebie, okazyjnie do max. 3 osób.


@raffish: jeden z niewielu białych samochów który mi się podoba, biała Laguna Monaco ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja mam akurat zwykłą wersję, uparłem się na V6 a w GP Monaco są głównie turbodiesle 2.0. Ja potrzebuję dla jednej, góra dwóch osób, więc szukałem
  • Odpowiedz
@ratmanini: Też przymierzam się do zakupu samochodu, myślę, że po Nowym Roku już się na coś zdecyduje. "Zmusiłeś mnie" do założenia konta tutaj, do tej pory przeglądałem wykop bez logowania xd Miałem na oku to auto ale do C5 się umywa. C5 to duże masywne auto z "groźnym" wyglądem, a 407 wygląda jakby z małego chcieli zrobić duży samochód i rozciągnęli go po długości. Sam jestem zwolennikiem dużych aut ale to
  • Odpowiedz
@Dawid83: C5 jak najbardziej dużo ładniejsze auto, jednak 407 nie oceniałbym tak negatywnie. Mnie tam się podoba. Po porównaniu z innymi autami z rocznika 2005-2010 w tej cenie, a nawet i sporo wyższej nie znalazłem ładniejszego auta:)
  • Odpowiedz