Wpis z mikrobloga

#ksiazkoweplany --->zainteresowani w poznanie książkowych planów wykopków obserwować :)
Nie zauważyłem żadnego tagu, który byłby podobny, a sądzę, że nowy rok to świetna okazja na założenie takiego (jeśli kogoś będzie interesował). Sam bardzo chciałbym wiedzieć, co będą wrzucać na ruszt Mirki i Mirabelki, bo wszechwiedzący nie jestem. I całkiem prawdopodobne, że to może wasza książka będzie moją ulubioną w 2016? :P

O to moja lista, którą absolutnie chcę zamknąć z różnych względów- bo rozpocząłem serię, a nie skończyłem, lub po prostu od długiego czasu chodzi mi ona po głowie. Zresztą, łapcie:

Byłem asystentem doktora Mengele Autor: Miklós Nyiszli
Muszę wciągnąć się w temat Niemieckich obozów zagłady, bo to aż wstyd, abym tak mało na ten temat czytał.

Dawca przysięgi Autor: Brandon Sanderson
3 tom "Archiwum Burzowego Światła", na prawdopodobnie nic w tym roku tak bardzo nie czekam, jak na to :) Kto czytał to wie.

Doktor Sen, Lśnienie, Ręka Mistrza, Misery, Worek Kości Autor: Stephen King
Bo każdego roku trzeba zaliczyć coś ze zbioru mistrza, by powoli zmniejszać stosunek przeczytane-nieprzeczytane :)

Futu.re Autor: Dmitry Glukhovsky
Różowemu się bardzo podoba, sam w tematach utopii/antyutopii i względnym post-apo siedzieć lubię, wstyd nie sprawdzić.

Grób w górach, Niemowa Autorzy: Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt
3 i 4 tom przygód Sebastiana Bergmana, które przeczytać trzeba, gdyż kryminał naprawdę świetnie prowadzony.

Katharsis Autor: Erik Axl Sund
ZMUSZĘ się do przeczytania 3 tomu "Oblicz Victorii Bergman", i mam nadzieję, że nie będę spał tym razem co 5 a chociaż co 10min.

Limes inferior Autor: Janusz Andrzej Zajdel
Bo "Cylinder..." był naprawdę genialny, i cały czas zdarza mi się do niego wracać myślami.

Locus Solus Autor: Raymond Roussel
Boję się tej lektury, i elektryzuje mnie jej opis, recenzja, okładka.. Wszystko.

Muzyka milczącego świata Autor: Patrick Rothfuss
Jestem fanem "Kronik Królobójcy" i trzeba to zaliczyć, nawet pomimo niepochlebnych ocen innych interesujących się tematem.

Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego Autor: Wojciech Sumliński
Bo chcę wiedzieć, dlaczego Wojtek ma tak przesrane.

Portret Doriana Graya Autor: Oscar Wilde
Rokrocznie trzeba zaliczyć kilka klasyków, tłumaczyć dlaczego nie będę :)

Solaris, Niezwyciężony Autor: Stanisław Lem
Zajdel jest świetny, ale Lema też muszę poczytać, tym bardziej, że opis Solaris bardzo mnie zachęca.

Przeprawa Autor: Cormac McCarthy
Drugi tom "Pogranicza", pierwszy był świetny (w bookmetrze u mnie) a drugi podobno lepszy ;)

Rzeźnia numer pięć Autor: Kurt Vonnegut
Chce wiedzieć skąd się wzięło to określenie, bo gdy byłem mały często je słyszałem.

Terror, Hyperion, Upadek Hyperiona Autor: Dan Simmons
Mam Hyperiona w papierze i pozostałe na czytniku, za dużo dobrego słyszałem, aby nie połknąć. Liczę na coś podobnego do "Pikniku na Skraju Drogi".

U nas w Auschwitzu Autor: Tadeusz Borowski
Poszerzanie wiedzy o obozach cz.2

Upiory XX wieku Autor: Joe Hill
Muszę to ukończyć, choć formy krótkie Hillowi, moim zdaniem, wychodzą słabo.

Zabić drozda Autor: Nelle Harper Lee
Kolejny klasyk :)

Na razie jest tego 26, gdybym dał radę, byłbym w skowronkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pozdrawiam książkolubów i życzę wesołej przerwy świątecznej jak i udanego sylwestra :)

  • 28
@arkadiusz-molenda: Właściwie większość, zwłaszcza Solaris, Zajdla i Zabić drozda. Jedyne czego nie polecę i odradzam wszystkim - te Kroniki milczącego świata. Wręcz z obrzydzeniem to czytałam, tak źle napisane i taki grafomański styl. Aż obstawiam, że to jakiś ghostwriter pisał. :/ Do tego sama postać Auri, sposób w jaki ona mówi itp mnie niesamowicie irytuje, jakiś bełkot wieczne pieprzenie o świecących gwiazdkach i innych bzdetach. Uczulona jestem na takie #!$%@? xD
@qmox: też już robiłem to kilkukrotnie, ale chciałem tym razem gdzieś to zapisać, aby spróbować trzymać sie tego o wiele mocniej :) Tym bardziej, że teraz mam naprawdę różne tytuły i może mi się udać, jednego, czego nie cierpię, to czytania kilku z tego samego gatunku pod rząd :P
@qmox: Spróbuj swoją sklecić, bo jestem ciekawy, może jednak się zasugerujesz czymś na 2016 :D
Chciałbym jeszcze bardzo przeczytać "Rozbitka" Palahniuka, ale.. niestety nigdzie jej nie ma w żadnej wersji, czy to elektronicznej, czy papierowej. Kiedyś była na allegro ale poszła za patyka z czymś :P Aż spytam na mirko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Twinkle: tak jest, posiadam- nick podawałem niedawno Redrumfoeceip :)
edit: miałem niby na fb polubić 52 książki, ale dla mnie to już przesada i nie miałbym możliwości tylu przeczytać za nic w świecie :P
@Twinkle: mam niefortunnie wymagający kierunek na studiach a i sam potrzebuje czasu na naukę, tym bardziej, że lubię też oglądać filmy, pograć w coś.. A czas leci :P moim założeniem jest jednak pobicie swojego rekordu z przed 2lat, w tym chodzi chociaż o wyrównanie najsłabszego wyniku :(
@Twinkle: w 2012 przeczytałem 35 książek i to do tej pory rekord. Zacząłem czytać dopiero w 3 klasie gimnazjum, i naprawdę dużo przede mną. Do tamtej pory czytałem zaledwie kilka książek :P Najmniej jak dotychczas, licząc od momentu, kiedy robię "spis" z dokładnymi datami, w 2013. Wszystko jest na LC :)