Wpis z mikrobloga

No, wreszcie #warszawa jest dostępna dla tych, których przodkowie walczyli o wolność podczas powstania.
Innych może to razić, ale w sumie stolica nie musi być gąbką dla plebsu jak to ma się w #krakow #wroclaw czy #poznan
Szczególnie, że nie wszyscy dorośli do zachodu jak widać. Szczególnie widać to po słoikach jak pierwszy raz mają jechać metrem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 106
  • Odpowiedz
@zauwazylem_ze: Niby czemu skoro i tak większość nie płaci tu podatków? Jedynie bilet ( a później wielkie gadanie, że za 4,40zł to mi się wszystko należy) i zwykłe zakupy. A samochody itd dalej u siebie. Niestety.
I nie mów mi, że tak nie jest bo widzę codziennie w pracy jacy ludzie są roszczeniowi a sami zachowują się niestety jak stado wiadomo czego.
  • Odpowiedz
@Invisible22: Nie wiem czy większość nie rozlicza się w Warszawie. Ale na pewno większość robi tam zakupy napędzając gospodarkę.
Ja np jestem słoikiem, rozliczam się w Wawie ale samochód mam na tablicach niewarszawskich.
Jak stado baranów często zachowują się Warszawiacy, którzy myślą ze Warszawa jest tylko dla nich.
  • Odpowiedz
@zauwazylem_ze: Czyli dymasz ubezpieczyciela na OC bo w Wawie pewnie najdroższe podejrzewam :D
Co do stada baranów głownie miałem na mysli komunikację miejsca. Uwierz mi, że to i tak delikatne określenie>
Ja nie myślę, że TYLKO dla Warszawiaków. Każdy się gdzieś przenosi. Ale do cholery skoro już gdzieś mieszkamy to dbajmy o te miejsce a nie tylko o te, do którego wracamy na weekend! Wymagania spore ale od siebie nic! (
  • Odpowiedz
@Invisible22:
OC - w sumie tak. Ale tez wynajmuję mieszkanie i nie mam mozliwosci/potrzeby rejestrowania auta w Wawie.
Rzeczywiscie, w komunikacji jest róznie. Część nie wie jak korzystać z telefonu, że trzeba ustąpić kobiecie w ciązy itp.
Zgadzam się, ze trzeba dbać o dobro ogólne- niezależnie gdzie i skąd się jest.
Jednak to dotyczy wszystkich. Uważam, ze nieodpowiednie jest stwierdzenie, ze to słoiki nie dbają o Warszawę, bo Warszawiacy też rzadko
  • Odpowiedz
@bajceps: kolego, tym wpisem pokazałeś swoją ignorancję i kompletny brak pomyślunku. Wiesz dlaczego Warszawa jest jednym z bogatszych miast w Polsce? Bo właśnie te nielubiane przez Ciebie "Słoiki" generują wielkie sumy z których miasto korzysta, rozwija inwestycje. Owszem jest to długa droga przepływu kasy, ale jest.
Mam nadzeję że ten wpis to dla jaj, bo myśl że tacy chodzą wśród nas smuci mnie, bo takie ograniczenie umysłowe to kalectwo.
Ps. Tak
  • Odpowiedz
idiots, idiots everywhere. dla ludzi pokroju autora wpisu powinni na wsiach stawiac psychiatryki prostujace umysl z "zachodniego myslenia".
warszawa 100% zachod bo metro. umarlem
  • Odpowiedz
@zauwazylem_ze: Co do autka to właśnie masz możliwość. Sam się o tym dowiedziałem niedawno, że można się zameldować w wynajętej chacie, a co za tym idzie zarejestrować samochód.
Co do reszty. Pełna zgoda :)
Chociaż nt komunikacji to mógłbym książkę napisać o zachowaniu ludzi.
  • Odpowiedz
@bajceps: za mało Ci kasy? Warszawa i tak za bardzo podnosi średnią województwa mazowieckiego. A jak wcześniej Ci pisałem to kasa do budżetu miasta trafia między innymi z racji przyjazdów "słoików".
  • Odpowiedz