Wpis z mikrobloga

Masakra jakaś, czy w Polsce wszystko musi być tak skomplikowane?
Instrukcja wysłania głupiego formularza liczy sobie 41 stron... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
przy kwocie umowy poniżej 1000zl nie trzeba składać żadnych deklaracji PCC


@debenek: a jakieś źródło na potwierdzenie tego faktu?
Ale tak na chłopski rozum, skoro podatek obowiązuje od ceny RYNKOWEJ a nie tej wpisanej na umowie to US musi to jakoś sprawdzić prawda?
@Czayen: Deklaracja PCC-3

Podatnik korzystający ze zwolnienia w związku z transakcją do 1000 zł nie składa deklaracji podatkowej. Warto jednak przechowywać dowód dokonania transakcji, np. umowę na piśmie ze wskazaną ceną.

z portalu pit. pl
@Czayen: wynika to z min z powodu ze liczy się wszystkie umowy pomiędzy konkretnymi podmiotami, czyli jezeli kupiłeś teraz za 960 a następnym razem od tego samego za 50zl to juz trzeba będzie płacić
@Czayen: dodatkowo deklaracja jest do zapłacenia podatku a nie po to żeby wyjaśnić podatnikowi czy ma zaplacic, to masz sobie ustalic sam na podstawie przepisów. Zreszta zadzwon sobie na Krajową Informacje Podatkową
dodatkowo deklaracja jest do zapłacenia podatku a nie po to żeby wyjaśnić podatnikowi czy ma zaplacic, to masz sobie ustalic sam na podstawie przepisów.


@debenek: to nie jest takie proste, ponieważ podatek oblicza się od wartości rynkowej a nie rzeczywistej wartości wpisanej na umowie. Ja nie mam pojęcia ile pieniędzy wart jest taki pojazd według US. Gdyby gdzieś był dostęp to tych "rynkowych wartości" wtedy sprawa była by prosta.
@Czayen: ktory rok motocykla? nie wiem od jakiej kwoty jest naliczany podatek ale wiem ze jesli moto jest z przed 2000r to placisz podatek od kwoty w umowie. Po 2000 roku placisz podatek od kwoty "z katalogu "