Wpis z mikrobloga

#ewatylman

Witam wszystkich. Sprawe sledze od poczatku. Oto co moim zdaniem moglo stac sie feralnej nocy.

1) Ewa i Adam tak sie w klubach upili (ewentualnie odurzyli narkotykami) ze postanowili nie wracac w takim stanie do domu. Chca "zbic bombe" czyli odczekac troche nim upojenie(odurzenie?) przejdzie. Walesaja sie po centrum jednak poniewaz ich stan wolno sie poprawia wpadaja na genialny pomysl - "pojdziemy nad wode - tam nie ma ludzi wiec nie beda sie na nas gapic na takiej bani - odczekamy". Docieraja nad wode. Mozliwosci widze teraz dwie.

a) Ewa w wyniku nieszczesliwego wypadku wpada do wody i tonie. Przestraszony chlopak ucieka.

b) Adam postanawia wykorzystac odosobnione miejsce i sytuacje i dobiera sie do Ewy. Ta stawia opor. Chlopak ja dusi. Ta broniac sie rani mu rece (czlowiek duszony pierwsze co pewnie robi to atakuje rece ktore go dusza). Cialo wrzuca do rzeki po czym odchodzi. Niewiedziec czemu zabiera jej dowod i porzuca na przystanku. Wersja b) zaklada ze morderstwo bylo nie planowane. Czy jednak aby napewno?

2) Adam odurzyl Ewe w klubie Mixtura jakims narkotykiem. Chce ja zaciagnac nad wode. Ewa jednak nie chce tam isc. Woli zostac w centrum, gdzie sa ludzie. Byc moze orientuje sie ze Adam cos jej dosypal jednak ciagle nie domysla sie jakie sa jego prawdziwe intencje. Chce jednak zostac miedzy ludzmi i przeczekac "banie". Ta jednak ciagle nie mija. Wkoncu daje sie namowic Adamowi na pojscie nad wode "bo ludzie ciagle na nas patrza". Docieraja w okolice mostu.

a) Pojawia sie bialy(srebrny?) samochod. Ewa zostaje uprawdzona. Adam wie kim sa sprawcy bo ich dobrze zna. Wystawil im kolezanke. Spokojnie wraca na monitoring.

Schodza schodkami na dol.

b) Nie sa sami. Ktos na nich czeka lub ktos szedl za nimi. Adam wie kim on jest (oni są?). Wszystko zaplanowali wczesniej. Morduja Ewe (uduszenie?)a cialo wrzucaja do wody. Motyw ? Seksualny lub rytuał. Jesli bylo ich wiecej to Ewa mogla ciagle zyc w momencie kiedy Adam jest widziany sam o 3.35. Jej zamordowaniem mogli zajac sie inni nawet i godzine pozniej, takze w zupelnie innym miejscu. Adam wkoncu byl widziany w okolicach zdarzenia jeszcze dlugo pozniej. Moze upewnial sie ze nikt niczego nie widzial i ze pozostali bezpiecznie opuscili miejsce przestepstwa.

c) Nie sa sami. Ogluszaja Ewe. Adam Z wraca na monitoring a pozostali zajmuja sie wywiezieniem Ewy poza teren miasta. Wydaje sie ze brzegiem Warty mozna isc w nieskonczonosc niezauwazonym a pozniej zniknac gdziekolwiek. W ten sam sposob mozna sie dostac w okolice mostu - zupelnie niezauwazonym. Ewa nie jest duza - dwom osobom latwo ja przetransportowac. Motyw porwania ? Niestety najprawdopodobniej seksualny chodz biore rowniez pod uwage jakis rytuał. Wersja zaklada ze przestepstwa byly zaplanowane.

Wapliwosc w tej sprawie ? Dowód Ewy. Dlaczego znalazl sie na przystanku? Jesli podrzucil go widziany w tym miejscu Adam Z. to musi byc debilem. I pomijam fakt ze to jeszcze bardziej powiazalo go ze zniknieciem Ewy. Po prostu wydaje mi sie ze jesli wrzucasz zwloki do plytkiej Warty to raczej spodziewasz sie ze szybko je odnajda. Po co wiec trudzic sie z dowodem skoro rano zwloki znajda w rzece ? No chyba ze byl pewny ze w rzece jej nie znajda...
  • 41
@aGt007PL: moim zdaniem biały samochód nie ma tutaj nic wspólnego. On może tylko potwierdzić czy ktoś był na moście, albo w jego okolicy, albo i już nie (?). Dla mnie najbardziej prawdopodobna wersja ,że doszło do czegoś zaraz po zniknięciu ich z widoku kamer.
@aGt007PL:

postanowili nie wracac w takim stanie do domu. Chca "zbic bombe" czyli odczekac troche nim upojenie(odurzenie?) przejdzie.


Czemu to jest główne założenie? Dorośli ludzie nie muszą czekać aż im przejdzie stan upojenia tylko normalnie wracają do domu i idą spać. Wnioskuję, że masz 18 lat i wracasz do domu dopiero jak się ogarniesz żeby przypadkiem rodzice nie zauważyli?( ͡° ͜ʖ ͡°)
@troniu: Na Ewe czekal w domu jej facet i watpie ze chcialby ja ogladac w takim stanie. Zwlaszcza jako pracownik ABW,CBS czy gdzie on tam robi. a 18 lat to mialem w czasach kiedy byles jeszcze mala dziewczynka :>
@aGt007PL: Przede wszystkim nikt chyba nie wie co dokładnie w ABW on tam robił co oznacza, że równie dobrze może pracować w administracji albo stać na szlabanie( ͡° ͜ʖ ͡°) po drugie takie zachowanie nie wydaje mi się logiczne skoro jest się w aż takim stanie to lepiej wrócić, posłuchać biadolenia niebieskiego i tyle a nie szlajać się gdzieś, nie wiem, widocznie się nie znam.

a 18