Wpis z mikrobloga

chcialem sprawdzic ile robic raki w winku w mikrofali - bo nie che mi sie zmywac.

z doswiadczenia wiem ze przynajmniej 95% polakow nie potrafi prawidlowo obslugiwac mikrofalowki - folia spozywcza i miska to dla przecietnego nowaka wiedza nie do ogarniecia a folia aluminiowa w mikrofali to juz na pewno smierc i zniszczenie! nie spodziewalem sie jednak tego ile gowna i bzdur o mikrofalach jest w internetach...

ostatecznie raczki ustawilem "na oko" i wyszly przepyszne (ʘʘ)

#problemypierwszegoswiata #nauka #gotowanie #fizyka
BrzydkiBurak - chcialem sprawdzic ile robic raki w winku w mikrofali - bo nie che mi ...

źródło: comment_1o4AOVA7qjNLvXDw6cyvyJ2186vv7V08.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@BrzydkiBurak: fajne są te nowoczesne mikrofale które pozwalają grilować na specjalnym crispplate. U mnie w robocie jest tak że wsadzasz pizze mrożoną albo kładziesz tosty z serem i wychodzą idealne jak z piekarnika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@BrzydkiBurak: Nie potrafię podać źródła (o sprawie słyszałem kupę lat temu od nauczyciela elektrotechniki), ale odnośnie mikrofalówki dwie sprawy: jeśli ma kilka lat to lepiej nie stać bezpośrednio przed i oglądać obracający się talerzyk. Powłoki się zużywają, i po pewnym czasie nie są tak skuteczne. Numer dwa, z tego co słyszałem podczas podgrzewania jedzenia w kuchence mikrofalowej pod wpływem fal rozpadają się wiązania w białkach przez co nie są przyswajane
  • Odpowiedz
@BrzydkiBurak: Wydaje mi się, że zbyt szybko go oceniłeś. Koleś ma fenomenalną wiedzę, obejrzyj inne jego filmy. Na przykład co do leczenia raka wyprzedza o epokę świetlną dzisiejszą medycynę akademicką. Zupełnie nie rozumiem tego hejtu na filmiki z żółtymi napisami wiele z nich to bardzo wartościowe materiały.
  • Odpowiedz