Wpis z mikrobloga

Już dzisiaj można ogłosić, że drugi rok z z rzędu najpopularniejszym (najchętniej kupowanym) samochodem marki premium w Polsce zostało Volvo XC60.

Od stycznia szwedzki crossover uzyskał nad Wisłą wynik na poziomie 2 586 rejestracji. To o 2,1% więcej niż rok wcześniej.

Ranking sprzedaży za 2014 tutaj

#polska #motoryzacja #samochody #ekonomia #staypremium #nudy
Pobierz PremiumMoto_pl - Już dzisiaj można ogłosić, że drugi rok z z rzędu najpopularniejszym...
źródło: comment_HeWBxVD4jK6OGQJWdrBwfPqqSIU9JyLU.jpg
  • 11
@AllOver:

@PremiumMoto_pl: ok, pytam zupełnie bez złośliwości. Co zamiast xc60? U mnie w rodzinie sa dwa xc60, znam 3 osoby ktore tez je maja i jest to dosc nietypowy klient, a mianowicie osoby ktore nie sa maniakami motoryzacji, osoby dobrze zarabiajace, volvo kojarzy sie z solidnością i przede wszystkim bezpieczeństwem, do tego suv pozycja za kierownica + siedzisz wysoko. Do tego osoby szanujące pieniadze - cena samochodu + dwulitrowe silniki.
@AllOver: osobiście mazda nigdy mnie nie przekonała do siebie poza najmniejszym modelem z oferty. Merc jest przekozak ale glc dopiero rozgląda sie na rynku
@AllOver: jeszcze jeden aspekt o którym nie wspomniałem pisząc wdźesniej o docelowej grupie a mianowicie anonimowość. Te samochody tak sie obyły ze możesz podjechać pod blok i typowa Grażyna czy zawistny Rysio nigdy nie powiedzą ze auto kosztowało 140tys w podstawie a przy sensownym wyposażeniu pod 200tys. W przeciwieństwie do BMW czy merca po ktorychwidac cenę. Wszystko zasługa genialnej strategii volvo. W czasie kiedyxc90 w latach 2002-2014 przeszło lifting mogliśmy oglądać
@Marq91: co zamiast Volvo XC60 w klasie premium? Nic :). Do nowych mesiów po bliższym spotkaniu z klasą A i C nie mam przekonania - jakość wykończenia wnętrza jest lepsza w Volvo. Osobiście w ogólnie nie rozważałbym SUV-a, ale gdybym musiał wziąć takiego małego SUV-ka to byłoby to chyba właśnie XC60. Chociaż fajniejsza wydaje się mazda CX-5.