Wpis z mikrobloga

Niektórzy pytają: "Tomek, co z Tobą? Dlaczego bronisz rządu? Wstąpiłeś do PiSu?". Nie, nie wstąpiłem do PiSu. Nawet nie głosowałem na PiS w wyborach parlamentarnych. W takim razie o co chodzi? Chodzi o to, że widziałem Majdan w Kijowie, a później byłem świadkiem wojny w Donbasie. Ukraiński Majdan był wspierany przez Zachód, przez zachodnich polityków, przez zachodnie media, które dawały Ukraińcom nadzieję i wsparcie moralne, zagrzewały do walki z Janukowyczem. U nas może być podobnie, nas też ktoś może zechcieć wykorzystać do osiągnięcia swoich celów. U nas też może dojść do podziałów, które koniec końców doprowadzą do sytuacji, w której Polak będzie nienawidził Polaka ze względów politycznych. U nas też może dojść do Majdanu, rozlewu krwi, obalenia demokratycznie wybranych władz, których w żaden sposób nie można i nie da się porównywać z Partią Regionów Janukowycza. Nie chcę, by Polak podnosił rękę na Polaka, by obalić rząd PiS. Wielu marzy się kolejna rewolucja, kolejna Solidarność, kolejne medale i nagrody za zwycięstwo nad totalitaryzmem. Obudźcie się, totalitaryzmu już nie ma, a wojna polsko-polska jest na rękę wyłącznie naszym "przyjaciołom" z Berlina, Brukseli i Moskwy. Petru, Lis i Wyborcza chcą bawić się w polski Majdan? Poklepują ich za to po plecach w Berlinie i w Brukseli? W porządku, tam w nagrodę poklepią ich po plecach, a w Warszawie za karę zezłoszczeni młodzi gniewni mogą poklepać ich po twarzy. Żaden Majdan, żadna rewolucja, żadne obalanie władzy nie jest nam, jako narodowi i państwu, na rękę. Polska potrzebuje spokoju, stabilności i rozwoju gospodarczego, a nie barykad z opon, starć z policją i płaczu po tych, którym w wyniku walki politycznej stała się krzywda.

http://www.wykop.pl/wpis/15734641/niektorzy-pytaja-tomek-co-z-toba-dlaczego-bronisz-/
#polityka #takaprawda #polska #4konserwy #korwin #wybory #majdan