Wpis z mikrobloga

Wykop zamienia się w falę hejtu na KOD. Zrozumcie o co chodzi, błagam.

Gdyby ten cały wasz PiS był nowoczesną, pragmatyczną prawicą w stylu np. Davida Camerona albo Tony'ego Abbotta to nie byłoby KOD, nie byłoby protestów, nikt na ulicę by nie wychodził. Ogólnie nie byłoby problemów.

Ludzie o umiarkowanych centro-lewicowych poglądach tacy jak ja, nie mają problemu z akceptowaniem nowoczesnej, umiarkowanej, pragmatycznie myślącej, prawicy czy centro-prawicy, działającej zgodnie z regułami politycznej sztuki. Tak jest wszędzie w Europie.

Problem polega na tym że PiS nie jest nowoczesną, pragmatyczną umiarkowaną prawicą w stylu zachodnioeuropejskim. Nie jest formacją rozumiejącą reguły demokracji. PiS to zaściankowa, bogoojczyźniana, narodowa prawica typu post-sowieckiego, czyli taka która uważa że lud to w zasadzie trzeba trzymać za mordę. Najbliższym odpowiednikiem PiSu w krajach cywilizowanych jest skrzydło oszołomskich republikanów z amerykańskiego Bible Beltu. Tyle że tam to skrzydło ma parę % wpływów w izbie reprezentantów. U nas mają ponad pół Sejmu.

Do tego PiS to formacja o zapędach dyktatorskich, dążąca do przejęcia maksimum władzy bez względu na koszty. Dowody? Proszę bardzo. Kaczyński jest jedynym znanym mi liderem który potrafił wyjść na mównicę i SKARŻYĆ się że posiadanie pełnej większości w sejmie oraz prezydenta jest niewystarczające. Było to w ostatnią sobotę i każdy mógł to zobaczyć. Stał na tej mównicy i wymieniał punkty programu PiS i twierdził że zostaną uznane za niezgodne z konstytucją. Nie mogłem uwierzyć w to co widzę - polityk największej partii przyznawał wprost przed kamerami że rządząc samodzielnie trudniej jest realizować własny program zgodnie z konstytucją niż podeptać prawo i próbować wcisnąć nielegalnie swoich ludzi do TK.

Czegoś takiego nie było od upadku PRL. Czy to jest poważne? Każda inna normalna partia cieszyłaby się że ma większość i prezydenta i zajęłaby się po prostu rządzeniem i realizowaniem programu.

Przysięgam, jako człowiek umiarkowany i raczej otwarty w poglądach naprawdę chciałem im dać szansę. Przed wyborami PiS stwarzał wrażenie że przemienił się w taką sensowną, umiarkowaną prawicę typu zachodnioeuropejskiego. Postawił na młodszych, o bardziej spokojnych, bardziej nowoczesnych poglądach, którzy stwarzali wrażenie że ta formacja wreszcie podryfuje w stronę nowoczesności.

Ale k---a nie. Wystarczył miesiąc i doskonale widać że to jest stary dobry, betonowo-narodowy, antyeuropejski, ksenofobiczny PiS. Wygrywają wybory, mają większość, mają prezydenta, a wciąż uważają się za zewsząd oblężoną twierdzę, którą złe niedobre liberalne media niszczo, szczujo, przeszkadzajo. Do złych mediów doszedł teraz zły TK i zła konstytucja. Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy.

Mówię wam. Oni nie są do końca normalni. Nawet na gruncie jednostkowym, jak się zastanowić... Trzeba jednak mieć coś nie tak z głową żeby nie rozróżniać pojęć "pamiętam" i "rozpamiętuję" tj. po 5 latach od śmierci brata równo co miesiąc odstawiać polityczny show-off nad grobami. Absolutnie nikt z innej formacji politycznej tego nie robi chociaż w rozbitym samolocie była masa prominentnych polityków z wszystkich innych partii.

To wszystko nie jest do końca normalne. Gdyby to było normalne to nie byłoby KOD i ludzi na ulicach.

#polityka #polska #neuropa #4konserwy
  • 162
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zakowskijan72:

Napisałem wyraźnie, tylko nawet nie przeczytałeś całego mojego posta. Wklejam ponownie:

PiS to formacja o zapędach dyktatorskich, dążąca do przejęcia maksimum władzy bez względu na koszty. Dowody? Proszę bardzo. Kaczyński jest jedynym znanym mi liderem który potrafił wyjść na mównicę i SKARŻYĆ się że posiadanie pełnej większości w sejmie oraz prezydenta jest niewystarczające. Było to w ostatnią sobotę i każdy mógł to zobaczyć. Stał na tej mównicy i wymieniał
  • Odpowiedz
Panowie widzę fani poglądu w myśl którego nie powinno być podziału władzy i zwycięzca bierze wszystko?


@comrade: A Pan był takim gorącym zwolennikiem rozdziału władzy, że gdy PO zawłaszczało pełnię władzy to siedział Pan cicho jak wykastrowany szczur pod miotłą?
  • Odpowiedz
Napisałem wyraźnie [...]

PiS to formacja o zapędach dyktatorskich

@comrade: Czyli znów brak konkretów i redystrybucja papki pozyskanej z GW czy TVN.
Prosiłem o odpowiedź na konkretne pytanie. Wklejam ponownie:

Dlaczego wydaje Ci się, że teraz żyje Ci się gorzej niż za
  • Odpowiedz
@MiKeyCo:

PO nie miało większości w sejmie, no i 3 lata mieli nieprzychylnego sobie prezydenta. PiS ma super komfortowe warunki żeby zająć się rządzeniem.
  • Odpowiedz
@comrade: Czyli o to chodzi i z rzekomą obroną demokracji to ściema. Dlatego kłamliwy KOD tak naprawdę podważa demokrację i wynik demokratycznych wyborów. Bo ma ból d--y o przeważające zwycięstwo PiS.

To teraz krótka ściągawka dla głupców: rozdział władzy nie dotyczy sejmu i prezydenta a władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej. PO jako pierwsza zrobiła tak zuchwały skok na TK.
  • Odpowiedz
@zakowskijan72:

Nie żyje mi się gorzej, bo minął 1 miesiąc rządów PiS i nie ma jeszcze zadnych efektów.

Nie chodzi mi tu o ich program tj o 500 na dziecko i rozwalanie budzetu. To jest program PiS i prosze bardzo, do tego maja prawo, niech realizują. Może nawet to da dobre efekty popytowe, kto wie? Ale nie podoba mi się ich działanie w sprawie TK.

Oni nie działają wg normalnych
  • Odpowiedz
@MiKeyCo:

PO jako pierwsza zrobiła tak zuchwały skok na TK.


Więc właściwym postępowaniem jest ten skok odkręcić i stosować prawo. A PiS "pojechał po bandzie".
  • Odpowiedz
Nie żyje mi się gorzej, bo minął 1 miesiąc rządów PiS i nie ma jeszcze zadnych efektów.

@comrade: I mamy konkret. Dziękuję. Cała reszta jest efektem propagandy mediów które trzymały z minioną władzą.
  • Odpowiedz
Więc właściwym postępowaniem jest ten skok odkręcić i stosować prawo. A PiS "pojechał po bandzie".


@comrade: No i bardzo dobrze. Jak się walczy z oszustami to się stosuje ich zasady bez pardonu. Twoja hipokryzja właśnie na tym polega, że pitolisz więcej na tych, którzy sprzątają po oszustach i zamachowcach trybunalskich niż na właściwych oszustów.
  • Odpowiedz
Wykop zamienia się w falę hejtu na KOD. Zrozumcie o co chodzi, błagam.


@comrade: Chodzi o to, że Petru obiecywał być konstruktywną opozycją, a realizuje strategie Platformy Obywatelskiej, jota-w-jotę. Swoją działalność w Sejmie posłowie opierają na histerycznych wystąpieniach i przenoszą debatę na ulice. Błędy PiS, takie jak uparte przejmowanie TK, są bezlitośnie wykorzystywane. Więc czemu ludzie nie lubią KOD na wykopie?
Bo KOD realizuje interesy kapitalistów partyjnych, próbując przywrócić ludzi,
  • Odpowiedz
@comrade: Zacznij się domagać stosowania prawa od swoich ulubieńców. Bo na razie to wychodzisz na hipokrytę, który widzi źdźbło w oku przeciwnika nie widząc belki w oku swoim ani swoich ulubieńców. Kwintesensja propagandy KOD, PO, NowoczesnejPRL, Agory, TVN i reszty grup interesu.
  • Odpowiedz
@comrade: orzeczenie TK, który sam łamie konstytucje, skład upolityczniony są warte mniej niż papier toaletowy.
TK musi zostać zmieniony jak najszybciej bo nie stoi na straży dobra obywateli tylko na straży
1) banksterów
2) obcych koncernów z zachodu
3) INTERESÓW OPŁACANEJ PRZEZ NIEMCÓW PO.

Rząd PiSu jako pierwszy dba o nasze interesy i dlatego jest atakowany.
  • Odpowiedz
@comrade: ja czekałem trochę żeby popatrzyć co rzekomo "socjalnym" programem pis, oczywiście szybko się okazało że to ściema dla naiwnych, już się zabrali za obcinanie dotacji barom mlecznym, tylko czekać aż znowu zaczną obniżać podatki bogatym jak poprzednio
  • Odpowiedz