Wpis z mikrobloga

Wykop zamienia się w falę hejtu na KOD. Zrozumcie o co chodzi, błagam.

Gdyby ten cały wasz PiS był nowoczesną, pragmatyczną prawicą w stylu np. Davida Camerona albo Tony'ego Abbotta to nie byłoby KOD, nie byłoby protestów, nikt na ulicę by nie wychodził. Ogólnie nie byłoby problemów.

Ludzie o umiarkowanych centro-lewicowych poglądach tacy jak ja, nie mają problemu z akceptowaniem nowoczesnej, umiarkowanej, pragmatycznie myślącej, prawicy czy centro-prawicy, działającej zgodnie z regułami politycznej sztuki. Tak jest wszędzie w Europie.

Problem polega na tym że PiS nie jest nowoczesną, pragmatyczną umiarkowaną prawicą w stylu zachodnioeuropejskim. Nie jest formacją rozumiejącą reguły demokracji. PiS to zaściankowa, bogoojczyźniana, narodowa prawica typu post-sowieckiego, czyli taka która uważa że lud to w zasadzie trzeba trzymać za mordę. Najbliższym odpowiednikiem PiSu w krajach cywilizowanych jest skrzydło oszołomskich republikanów z amerykańskiego Bible Beltu. Tyle że tam to skrzydło ma parę % wpływów w izbie reprezentantów. U nas mają ponad pół Sejmu.

Do tego PiS to formacja o zapędach dyktatorskich, dążąca do przejęcia maksimum władzy bez względu na koszty. Dowody? Proszę bardzo. Kaczyński jest jedynym znanym mi liderem który potrafił wyjść na mównicę i SKARŻYĆ się że posiadanie pełnej większości w sejmie oraz prezydenta jest niewystarczające. Było to w ostatnią sobotę i każdy mógł to zobaczyć. Stał na tej mównicy i wymieniał punkty programu PiS i twierdził że zostaną uznane za niezgodne z konstytucją. Nie mogłem uwierzyć w to co widzę - polityk największej partii przyznawał wprost przed kamerami że rządząc samodzielnie trudniej jest realizować własny program zgodnie z konstytucją niż podeptać prawo i próbować wcisnąć nielegalnie swoich ludzi do TK.

Czegoś takiego nie było od upadku PRL. Czy to jest poważne? Każda inna normalna partia cieszyłaby się że ma większość i prezydenta i zajęłaby się po prostu rządzeniem i realizowaniem programu.

Przysięgam, jako człowiek umiarkowany i raczej otwarty w poglądach naprawdę chciałem im dać szansę. Przed wyborami PiS stwarzał wrażenie że przemienił się w taką sensowną, umiarkowaną prawicę typu zachodnioeuropejskiego. Postawił na młodszych, o bardziej spokojnych, bardziej nowoczesnych poglądach, którzy stwarzali wrażenie że ta formacja wreszcie podryfuje w stronę nowoczesności.

Ale #!$%@? nie. Wystarczył miesiąc i doskonale widać że to jest stary dobry, betonowo-narodowy, antyeuropejski, ksenofobiczny PiS. Wygrywają wybory, mają większość, mają prezydenta, a wciąż uważają się za zewsząd oblężoną twierdzę, którą złe niedobre liberalne media niszczo, szczujo, przeszkadzajo. Do złych mediów doszedł teraz zły TK i zła konstytucja. Złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy.

Mówię wam. Oni nie są do końca normalni. Nawet na gruncie jednostkowym, jak się zastanowić... Trzeba jednak mieć coś nie tak z głową żeby nie rozróżniać pojęć "pamiętam" i "rozpamiętuję" tj. po 5 latach od śmierci brata równo co miesiąc odstawiać polityczny show-off nad grobami. Absolutnie nikt z innej formacji politycznej tego nie robi chociaż w rozbitym samolocie była masa prominentnych polityków z wszystkich innych partii.

To wszystko nie jest do końca normalne. Gdyby to było normalne to nie byłoby KOD i ludzi na ulicach.

#polityka #polska #neuropa #4konserwy
  • 162
. Po prostu gro społeczności tego portalu uwielbia rządowe knagi w dupie


@Majk_: gro takich ludzi wspiera też KOD więc to słaby argument. Szczególnie komiczne jest narzekanie uczestników zgromadzeń na zachowanie Policji. Osiem lat spali i nie mają pojęcia do jak absurdalnych sytuacji dochodzi ze strony funkcjonariuszy i jak restrykcyjne mamy ustawy odnośnie zgromadzeń publicznych i imprez masowych :)
@zakowskijan72:

Napisałem powyżej: Ludzie o umiarkowanych centro-lewicowych poglądach tacy jak ja, nie mają problemu z akceptowaniem nowoczesnej, umiarkowanej, pragmatycznie myślącej, prawicy czy centro-prawicy, działającej zgodnie z regułami politycznej sztuki. Tak jest wszędzie w Europie.

Ale PiS to nie jest normalna nowoczesna pragmatyczna prawica. Pis to narodowa prawica post-sowieckiego typu, za nic mająca trójpodział władzy.