Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki,

Dostałem voucher na bilety linii lotniczych AirBerlin i NIKI. Mail z voucherem jest po niemiecku, z tego co zrozumiałem to podaje się kod podczas rezerwacji i nr konta, a oni zwracają kasę (?). Nie mam czasu się w to bawić, ani kiedy tego wykorzystać, tym bardziej, że jestem w rozjazdach. Szkoda, żeby się zmarnował, w związku z tym robię #rozdajo Voucher o wartości 250 Euro.

Zasady udziału są proste: zwycięzca wysyła do mnie pocztówkę z miejsca do którego poleciał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Oczywiście zielonki nie biorą udziału :) Zwycięzcę wybiorę przy pomocy mirkorandom jutro jak wrócę z pracy, czyli około 15 czasu Polskiego.

PS. Jeżeli padniecie kiedyś ofiarą overbookingu i nie wejdziecie do samolotu pomimo posiadania biletu, macie prawo do rekompensaty pieniężnej. Otrzymanie vouchera możliwe jest tylko w przypadku zgody pasażera, ale niektóre linie lotnicze o tym nie informują.
  • 12
@Spiderix: jeśli nie voucher to co? można żądać kasy? jeśli masz jakieś doświadczenie to później się z mirkami jakich sum można się spodziewać i jak nie dać się wyslizgac przez linię lotniczą? można żądać by wejść na pokład (jeśli nie chcemy voucheru i zależy nam by lecieć tym samolotem)?
@kijek_samobijek: Leżeli nas nie wpuszczą pomimo posiadania biletów, to siłą nic nie wskóramy, w moim przypadku bilet miałem kupiony na 3 miesiące przed lotem, a zdecydował czas check-inu w dniu wylotu. Większe linie lotnicze nie praktykują tego w ogóle, a gdy już się taka sytuacja zdarzy, to często pytają czy jest jakiś pasażer, który zgodzi się polecieć innym lotem w zamian za jakąś kwotę (i ewentualnie nocleg gdy lot jest drugiego
@jarunia: Stąd mój znak zapytania w pierwszym poście:) Czyli trzeba mieć jakieś fundusze, żeby skorzystać z tego rozdajo:) Sprytna metoda, żeby kasa została w liniach lotniczych, a nie poszła gdzieś indziej.

W takim razie wygranemu polecam upewnić się, że sam numer, który wyciąłem wystarczy do tego, aby otrzymać pieniądze.