Wpis z mikrobloga

@MiKeyCo: Najlepszym przykładem na sukcesy KOD jest spojrzenie jak ewoluuje propaganda PIS - kiedyś były heheszki, że na demonstracjach jest pięć osób na krzyż a teraz mówimy o tłumach zmanipulowanych lemingów. Ja akurat byłem chwilkę na ostatnim wiecu w moim mieście i jeśli pora będzie odpowiednia to chętnie wybiorę się jeszcze raz.
Które demonstracje są według Ciebie słuszne


@chce_minusa: Oczekujesz generalizowania? No to se ne da. Z pewnością śmieszne są demonstracje rzekomo w obronie demokracji, które właśnie podważają demokrację i wynik demokratycznych wyborów. Propagandowe pitu-pitu.
podważają demokrację i wynik demokratycznych wyborów

@MiKeyCo: Aha, czyli kilka milionów ludzi którzy głosowali na inną opcję + ewentualni niezadowoleni z poczynań partii na którą głosowali 'morda w kubeł'?
@chce_minusa: Tak podejrzewałem - nie rozumiecie słowa demokracja. Albo lepiej - zgadzacie się z nim tylko wtedy gdy wygrywacie wybory. Więc tym razem przegraliście wybory. Jak to mawiali politycy i sympatycy PO kilka lat temu - wygracie wybory to będziecie rządzić. A na razie rządzą prawomocnie wybrani.

KOD jest anty-demokratyczny bo próbuje dla korzyści politycznej podważać wynik demokratycznych wyborów. Pajace z KOD demokrację wyobrażają sobie jako kalizm - demokracja jest wtedy
@MiKeyCo: A więc jeśli zaprosisz znajomych do domu i zaczną Ci ją #!$%@?ć to zgodnie z Twoim tokiem rozumowania powinieneś dać im na to przyzwolenie.

Jeśli miałbym zamieszkać na bezludnej wyspie z dwoma grubymi, brzydkimi laskami, a różnica byłaby jedynie taka, że jedna mniej śmierdzi od drugiej to wolałbym zostać prawiczkiem. Przez analogię, nie brałem udziału w wyborach od wielu lat.

@chce_minusa: No i wbrew propagandowej narracji KOD, Nowoczesnej czy PO nie dzieje się jak na razie nic czego by nie robiła PO wcześniej. Więc to czysta propaganda wbrew faktom aby wywołać histerię.
@MiKeyCo: Powiem Ci, że nie przyglądam się zanadto bieżącej polityce. Może dlatego, że cenię sobie zdrowie psychiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak, czy inaczej staram się zrozumieć ludzi którzy wychodzą na ulicę i wierz mi, to nie tylko stado bezmyślnych baranów. Pozwól, że wrócimy do rozmowy za rok i ocenimy konsekwencje postępującej rewolucji, którą zdajesz się bronić.
to nie tylko stado bezmyślnych baranów.


@chce_minusa: Oczywiście. Prowodyrzy po prostu walczą o swoje interesy lub pozycję. Stąd gros demonstrantów to ludzie uprzywilejowani: politycy, dziennikarze mainstreamowi, prawnicy czy bankierzy. Mało zwykłych ludzi.

ocenimy konsekwencje postępującej rewolucji, którą zdajesz się bronić.


@chce_minusa: Uważam, że w tym momencie manipulujesz - albo celowo albo nieświadomie. Histerię i rewolucję próbuje wzburzyć Nowoczesna, PO oraz ich środowiska. Albo w swoim interesie albo w interesie obcym.
@MiKeyCo: Pisząc rewolucja miałem na myśli zmiany w TK, służbie zdrowia, przesunięcia w budżecie itd. Uwierz mi, że na chciałbym aby się okazało, że PIS na prawdę potrafi rządzić i zmienić nasz kraj na lepszy, a do tego spełnić wszystkie swoje obietnice nie czyniąc z nas drugiej Grecji, ale cóż ... jestem człowiekiem małej wiary. Tak jak napisałem pożyjemy, zobaczymy. Nie chciałbym wdawać się w niepotrzebną polemikę bo zakładam, że postrzegasz
@chce_minusa:
1. Nawet jeśli nastąpi "druga Grecja" to będzie to skutek rządów PO, która nas niebotycznie zadłużyła. Za PiS-u może być co najwyżej skutek. PiS musi się uporać z fatalną sytuacją finansową. Podobnie jak teraz za PiS-u następuje skutek niezgodnej z konstytucją ustawy dot. TK, którą propaganda KOD, Nowoczesnej i PO próbuje przedstawić jako skutek działań PiS. Nie - to niezgodna z konstytucją ustawa PO zapoczątkowała ten bajzel.
2. Rządy PiS-u
1. Nawet jeśli nastąpi "druga Grecja" to będzie to skutek rządów PO, która nas niebotycznie zadłużoła. Za PiS-u może być co najwyżej skutek.


Wali mnie to. PIS obiecał że wszystkim będzie się żyło lepiej więc czekam na rezultaty przyszłych działań. Mogli od razu mówić, że z gówna bata nie ukręcą. Jeśli okaże się, że kłamali wyborców to są dla mnie na równi z PO.
@chce_minusa: Wystarczy, że PiS przypilnuje, że władza nie będzie kraść, ukróci wały podatkowe oraz wyprowadzanie nieopodatkowanych pieniędzy z kraju a już w magiczny sposób zostanie sporo pieniędzy zarówno w budżecie jak i naszych portfelach.