Wpis z mikrobloga

#it #informatyka

Co może robić informatyk?

Wiadomo, idziesz na studia, to uczysz się głównie programowania, żeby być programistą. Programistów cały czas zatrudniają z otwartymi rękoma. Dlaczego kierunek studiów nazywa się "informatyka", a nie "programowanie"? Dlaczego nie ma studiów programistycznych?

Jest jeszcze administrator (serwera, sieci). Ale to równie dobrze może robić technik informatyk.

Co robią informatycy poza programowaniem? Pomijam grafików (inny kierunek), twórców gier (albo graficy albo programiści albo jeszcze kto inny), testerów (bo to w sumie do programistów można zaliczyć), twórców stron (to w sumie też programiści/graficy).
  • 63
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

podobno to lipa jest (że zrobione dla gimbazy programującej w Js w gimnazjum, żeby w pracy mogła backend pisać)


@mk321: ładne herezje ktoś Ci nawciskał ;)
tak się składa, że sporą zaletą jest, gdy w projekcie masz ten sam język na backendzie i frontendzie, zastanów się dlaczego :)

i nie
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: no w sumie tyle sam wymyśliłem (troszkę z pomocą mirko), żeby iść programować. Skończę studia, to pójdę. Na razie mam jeszcze chwilę czasu i próbuję ogarniać wszystko naokoło, inne rzeczy. Bo jak pójdę do pracy, to pewnie nie będę miał czasu na naukę innych rzeczy. A tak coś będę umiał, że łatwiej będzie od razu zająć się czymś innym.

Większość ludzi pewnie trochę z przypadku pracuje tam gdzie obecnie. Niektórym się udało i mają świetną pracę. Innym nie. Ja chciałbym sobie zaplanować, żeby było mniejsze prawdopodobieństwo do trafienia tych niezadowolonych z pracy, mało zarabiających i bezrobotnych.
A że mirko siedzą ogarnięci ludzie, to was pytam :)

Kiedyś słyszałem: "zarabiasz tyle ile średnia zarobków ludzi z którymi najczęściej przebywasz". Coraz częściej przekonuję się, że dużo w
  • Odpowiedz