Wpis z mikrobloga

@hcemtfujmusk: Szukasz prezentu? Jeżeli chodzi o studia, to tablet, przynajmniej mi, nie przydał się w ogóle. Próbowałam się nim bawić dopiero w tym roku (długo po zakończeniu studiów) ale wyłącznie hobbystycznie (rysunki, nie projektowanie).

Jeżeli jednak osoba obdarowywana ma zapotrzebowanie na taki gadżet - zalecam, by miał przynajmniej rozmiar kartki A4 i piórko z modulowanym naciskiem.
@przepiorka: @slava: Tak, na prezent, jednak jest to luźno rzucony pomysł, nie wyglądający jak życiowe marzenie.

Chciałem się głównie dowiedzieć czy jego posiadanie może w jakiś znaczący sposób ułatwić późniejszy start na rynku pracy. Czy warto mieć doświadczenie w pracy z nim, a jeśli to czy wystarczy coś klasy intuos art s czy warto dać 4x tyle i kupić ~intuos pro m. Przez warto rozumiem, że przyda się w pracy,
@hcemtfujmusk: nie będę się za cały świat wypowiadać, ale w Danii byłby to fajny gadżet. Tam biura zajmują się projektowaniem koncepcji i robią to głównie w Photoshopie. Znałam tez wizualizatora, który wizki malował na tablecie. Ale to raczej ewenement niż norma.
@hcemtfujmusk: Kup tej osobie fajną myszkę. To dość duży wydatek, więc nie każdy chce na to hajs dawać ale bardzo ułatwia pracę. Dobra ergonomiczna myszka z programowalnymi klawiszami strasznie się przydaję. Osobiście polecam http://skroc.pl/f9933 albo coś innego byle by dla graczy (lepsza ergonomia). Jeżeli nie myszkę to manipulator 3d. Bardzo duże ułatwienie w modelowaniu więc też się przyda.
Table do pracy stricte technicznej się nie przydaje bo za często trzeba wklepywać