Wpis z mikrobloga

Mirki, mały problem mam znowu z drzwiami, ale innymi. Wcześniej był to złamany klucz w pracy, tym razem pizło w coś w domu.

Do rzeczy, babcia przychodzi do mnie i mówi, że drzwi od warsztatu nie może otworzyć (dzień po tych dużych mrozach), myślę, że pewnie od tego, ale nie. Wkładam kluczyk i kręci się tylko kilka stopni, ale nic więcej nie idzie zrobić. Wszystkie sposoby wykorzystałem, więc decyzja: wchodzę z buta, bo pewnie zamek #!$%@?.

No i jeb - wszedłem. Okazało się, że wkładka jest ok, natomiast cała kaseta jakby się lekko obsunęła i już nie trafia w otwór w futrynie. Od środka jak zamykałem i pomogłem przez dociśnięcie kolanem to zamknąłem, ale od zewnątrz już nie da rady.

Ta część, która trzyma klamkę w drzwiach, u góry, gdzie łączy się z tą klamką z drugiej strony, się obluzowało i już nie trzyma (pic rel - śrubka u góry), przez co nie mogę w pełni siły dociągnąć drzwi, żeby je zamknąć, więc chciałem zrobić taki myk, że wkręcę śrubkę pod skosem w drzwi, żeby załapało prowizorycznie.

Drzwi są stare dość, ta kaseta się trzyma, ale z tymi klamkami ten ból. Nie chcę przed świętami inwestować w nowe klamki, bo już jestem zadłużony jak bankrut. Pomóżcie.

Co o tym myślicie? Czy macie jakiś inny sposób? Niestety jestem w pracy i nie mogę wysłać zdjęcia, co się #!$%@?ło, więc myślę, że rozumiecie o co mi chodzi.

#drzwi #slusarstwo #slusarz #zamki #pomocy #pytanie #pytaniedoeksperta
Pobierz
źródło: comment_NpQHN9CfOVKYsRAOaF2Si0N7WpW6eGuw.jpg
  • 4
Czyli nie trzyma górny wkręt w maskownicy? A nie możesz przewiercić się na wylot i połączyć maskownice z obu stron odpowiednio dobraną śrubą z nakrętką? Często właśnie tak montuje się maskownice i producent klamki dołącza takie fajne łamane śrubki w komplecie ( http://image.ceneo.pl/data/products/21996059/f-domino-sruby-przelotowe-do-montazu-klamki-nikiel-lakierowany.jpg?=7b4a6 ). Spokojnie zastąpisz to zwykłą długą śrubą.
@JarosG: No właśnie ta śrubka jest już wyrobiona, a okazało się właśnie, że z pracy wrócę dopiero po 20, więc nie kupie już takiej... Choć nie wiem nawet czy osobno dostanę taką. Długiej śruby nie mam, szukałem, ale nigdzie nic nie ma. Kurde, nawet nic nie kupię teraz. Dzięki bardzo, rozjaśniłeś mi trochę sprawę to spróbuję zrobić po pracy, może znajdę jakąś śrubę.