Wpis z mikrobloga

Po pięciu latach od premiery kup na steam Mass Effect. Gra zalega na dysku dwa lata.

Włącz ją w zeszły weekend na zasadzie: "No dobra kupiłem to może warto by zobaczyć co to warte". Od weekendu zarywaj noce na grze, chodź do pracy jak zombie, zachowuj się w wieku 33 lat jak nastolatek "dopiero 2:30" jeszcze pół godzinki.

Przechodź misję na Feros 14 razy, żeby uratować wszystkich kolonistów. Szukaj buildów na necie, poradników itd. Zdaj sobie sprawę, że jesteś za miękki i nie możesz być renegade Shepardem.

Eh, nostalgia, beztroska, czasy kiedy gra wciągała na całego.

#nostalgia #feels #gaming #masseffect
Pobierz
źródło: comment_gBlgHaYW1At14ue8AUgOgAPRmUAlb5ES.jpg
  • 14
@Leel00: ME2 już czeka na dysku, na pewno kupię ME3, tyle, że już osobno bo na steam nie ma. Nigdy nie przepadałem za RPG-ami, ale ta gra to takie 9/10 (jeden punkt odejmuję za bugi, np.: Thorian Creeper, którego się nie da ubić bo jest w pozycji uśpienia a mimo to sunie po ziemi i cię atakuje).
@Icheb82: Heh u mnie podobnie, gra czekała dwa lata. Pierwszy raz zagrałem w serie ME w kwietniu tego roku. Wcześniej nie interesowałem się tematem, mówiąc sobie że to jakaś konsolowa strzelanka. LOL, ale ostatnie moje cztery miesiące to tylko Mass Effect. Po kolei każda część, dogłębnie, cały kodex przeczytany, wspomagałem się też wiki.
Teraz przerabiam te wszystkie komiksy i ebooki i są one zajebistym uzupełnieniem luk w fabule i wnoszą nową
@Leel00: Czasami są takie sytuacje, że nie mam problemu z opcją dialogową renegade. I tak chyba trzeba grać - dokonywać wyborów zgodnie ze swoimi upodobaniami. W końcu to RPG.

Jedna mi się nie podobała sytuacja kiedy pod koniec misji na Feros Shepard konfrontuje się z Ethanem Jeongiem nt. tajnych planów ExoGeni i ponieważ nie posiadałem wystarczająco dużo punktów w charm to jedyna opcja rozwiązania konfliktu polegała na wykonaniu otworu w czaszce
@Icheb82: do ME warto dokupić DLC "Lair of the Shadow Broker" oraz "Bring Down the Sky"
A do ME3 "Citadel" i "From ashes".
Świetna seria, właśnie odświeżyłem sobie tę grę i jednym ciągiem przeszedłem wszystkie trzy części.