Wpis z mikrobloga

@berti: Ilość tłuszczy nienasyconych powinna być zdecydowanie większa niż nasyconych(zwierzęcych). W zależności od tego jakie robisz posiłki dobierz taki rodzaj tłuszczu jaki najbardziej będzie pasował smakowo. Oczywiście unikaj tłuszczów przetworzonych. Ja najczęściej używam oleju kokosowego, rzepakowego, lnianego, oliwy; robię sobie mieszankę orzechów, czasami też używam masła orzechowego 97%(ale to mi zazwyczaj nie pasuje do żadnego skomponowanego posiłku). A nasycone to uzupełniają się z mięsa (wołowina, drób)
  • Odpowiedz
@Gavroche: Właśnie Piotrkowicz, nie zapominaj o takim fakcie, ze zawodnicy zmieniają co jakis czas rodzaj diety, prawda stosuje on dietę tłuszczową o ktorej mowisz, gdzie dodaje smalcu gesiego i smietane 36%, ale stosuje tez takie, gdzoe ogranicza tluszcze zwierzęce
  • Odpowiedz
@berti: Wbrew pozorom nie ma co się porywać na same zdrowe tłuszcze bo wyższy poziom cholesterolu sprzyja produkcji testosteronu. W necie można znaleźć opracowania naukowe jaki udział kwasów tłuszczowych jest idealny dla kogoś kto ćwiczy. Ja jadłem 100g tłuszczy zdrowych roślinnych i cholesterol miałem poniżej normy (dobry i zdrowy). Następnym razem będę jadł więcej nasyconych.
  • Odpowiedz
@archstanton:
Serio?
A dasz linę do tego jak zmienia?
Bo ja go śledzę od roku i noc nie zmienia.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeszcze Piotr Piechowiak ze dwa lata.
Zarówno Piotrkowicz, Adamski jak i rzeczony Piechowiak ładują głównie tłuszcze zwierzęce, LCHF w kulturystyce to zwyczajowo mięso wołowo-wieprzowe smażone
  • Odpowiedz
Tak jak TV pierze ludziom głowy od 40-25 lat,tak ludzie mają wyprane głowy poglądami na temat zdrowych nawyków żywieniowych (zalecenia dietetyczne),vide oleje roślinne. Szczególnie te,kt bogate są w wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Nie dość,że zawierają mniej wodoru, to jeszcze sprzyjają stanom zapalnym,przyczyniają się do rozwoju miażdżycy w organizmie itd. :D
  • Odpowiedz
@K0B3:
Działać, działa, pytanie tylko jak.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Skąd wiesz, że dobrze?
Byłeś przynajmniej pół roku na diecie składającej się z >70% tłuszczów zwierzęcych?
  • Odpowiedz
@Gavroche: Jeżeli nie chcesz zwiększać masy/przyrostu siły to powodzenia jak jesteś na tego typu diecie. Ważę 75 przy 10%bf dla mnie to dobry wynik przy 1,7m. Ciągle zmieniam dietę i ćwiczenia, nie zawsze mam czas na trening.
Ale chcesz to dalej czepiaj się szczegółów i namawiaj ludzi do swojej diety mi to nie przeszkadza, ja chciałem mu pomóc :)
  • Odpowiedz
@K0B3:
Ale "on" Ciebie nie pytał.( ͡° ͜ʖ ͡°)
A ja nikogo nie namawiam, tylko odpowiadam na pytania, przedstawiając szerszy kontekst dla lepszego oglądu sytuacji.

Postaraj się pomóc sobie, bo jak wynika z opisu, to Ty masz kłopoty z nabraniem masy/siły i ciągle błądzisz.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gavroche: W takim razie tagi są niepotrzebne. Ja ćwiczę kulturystykę estetyczną, nie mam zamiaru być karkiem, więc to że mam kłopoty to chyba ocena subiektywna i nie mam zamiaru Cię przekonywać że jest inaczej. Wyłączam się z dyskusji :)
  • Odpowiedz