Wpis z mikrobloga

Pytanie do #pcmasterrace i #komputery. Mam Petiuma II 400mhz, 32MB RAM, jakąś kartę 2MB grafiki i teraz:
chcę złożyć vintage PC:

Jakie:
-mobo
-dzwięk (AWE64?)
-ew. dopalacz
-obudowa, chciałbym jakiś vintage, który mógłbym doprowadzić do stanu fabrycznego w jakiś sposób.

Co do elektroniki, to postaram się odświeżyć płytę o nowe elektrolity.

Dodatkowo, myślę nad stacjami flopyy 3,5 i 5.25 a także nad hubem USB 3,5.
Czy będę potrzebował jakichś kart rozszerzeń IDE ?

Zapraszam do dyskusji i porad. Plusiki będą oczywiście za pomocne odp. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz N.....k - Pytanie do #pcmasterrace i #komputery. Mam Petiuma II 400mhz, 32MB RAM, jak...
źródło: comment_kY8QbSY4gGYZ1kDywC07cNbwVeAvtZH0.jpg
  • 9
@NieTakiCebulak: dual cpu jakbys dorwal, to mogloby byc cos ciekawego. Tez kojarze, ze byly takie opcje. Ale chyba windowsa (zakladam, ze nie chcesz linuksa) musisz szukac serwerowego wtedy.

edit: a bude moze typu "desktop"? w sensie pozioma? wiele starych komputerow takie mialo (chociaz to raczej czasy prockow 486 i starszych niz pentium 2)
@NieTakiCebulak:
mobo: ASUS lub ABIT jak ma być do pentium I lub II
dźwięk: sound blaster pro lub gravis, doskonałe karty dla starszego softu w tym gier
dopalacz: voodoo 2+s3 virge
obudowa:dowolna, wszystkie stare i nowe mają obsługę starych płyt(te same rozstawy śrubek mocujących)
@m_bielawski: Miałem kiedyś obudowę DTK, było w niej 386 potem 486 DX4, wywaliłem na śmietnik,miałem wtedy 14 lat i dostałem nowego PC z P4 na pokładzie więc miałem #!$%@? i nei wiedziałem, ze kiedyś tak nostalgnę za nim. (,)
@NieTakiCebulak: z napędem 3.5 problemu raczej mieć nie będziesz - na takiej starej płycie będzie odpowiednie gniazdo. Raczej 5.25 może okazać się problematyczne ze względu na rodzaj gniazda zasilania i taśmy jaka podchodzi.
Ewentualnie jeżeli rzeczywiście chcesz zainstalować te 5.25 to możesz się zaopatrzyć w adapter z tej strony: http://www.deviceside.com/ Lecz jest nieco drogi...

Aczkolwiek taki napęd da rade bez żadnych udziwnień: http://www.ebay.com/itm/Panasonic-JU-475-2-BGM-Matsushita-1-2mb-5-25-Internal-Floppy-Drive-/331733284299?hash=item4d3cd835cb:g:wIEAAOSwZ1lWb4su

Na jednej taśmie zapniesz oba napędy i będzie