Wpis z mikrobloga

Mirkowie szukam rozwiązania technicznego jak zrzucać filmy w czasie wyprawy.
Jadę za pewien czas na wyprawę #motocykle z kamerką. Problem że kamerka ma kartę 64GB a nie chcę brać ze sobą kompa. Jakiś pomysł jak zrzucać materiał? Przydałby się jakiś dysk zewnętrzny z opcją wsadzenia do niego MicroSD i kliknięcia COPY. Prąd w motocyklu jest, gniazdko USB też się znajdzie.
Jakieś pomysły?
#komputery wołam #android bo łebskie chłopaki :)
#pytanie #kiciochpyta
  • 32
  • Odpowiedz
asilanie mam w moto, gniazdko zapalniczkowe z USB więc to nie problem, zresztą powerbank tez jest. Ekstra pomysł, potestuję różne rozwiązania i dam znać. Dzięki wielkie man!


@blubi_su: i jak to rozwiązanie do zgrywki filmów przez hub USB - testowałeś może? :-) pytam bardzo pragmatycznie - niebawem będę miał podobny problem.
  • Odpowiedz
@Ostasz: Niestety jeszcze nie testowałem. Ale chyba zmieniam podejście i po prostu wezmę jednak zapas microsd. Pakuję się minimalistycznie, i dodatkowa elektronika będzie mi wadzić.
  • Odpowiedz
@blubi_su: ok, dzięki za odp. Ja sprawdzę najpierw czy nie przejdzie prostsza wersja - tel/tablet jako czytnik kart i moduł OTG + kabelek micoUSB do USB (żeński) + dysk przenośny. Mam ten zestaw w domu, tylko trzeba zmontować ;-) A kilka kart ma jeszcze plus, że jak któraś padnie to masz zapas :-)
  • Odpowiedz
@blubi_su i widziałem, że @tales_z_miletu i @rybak17 pytali - sprawdziłem wczoraj rozwiązanie, które działa elegancko pod Androidem 5.0. 1) Bierzemy tel z Andkiem i obsługą OTG i mendżerem plików, 2) karta z kamery idzie do czytnika microSD w tel (uwaga, warto sprawdzić jaką max pojemość kart obsługuje tel żeby nie było buły, że mamy 64 Gb kartę w kamerze a tel obsługuje max 32 Gb), 3) bierzemy kabel USB
  • Odpowiedz