Wpis z mikrobloga

Mirkowie szukam rozwiązania technicznego jak zrzucać filmy w czasie wyprawy.
Jadę za pewien czas na wyprawę #motocykle z kamerką. Problem że kamerka ma kartę 64GB a nie chcę brać ze sobą kompa. Jakiś pomysł jak zrzucać materiał? Przydałby się jakiś dysk zewnętrzny z opcją wsadzenia do niego MicroSD i kliknięcia COPY. Prąd w motocyklu jest, gniazdko USB też się znajdzie.
Jakieś pomysły?
#komputery wołam #android bo łebskie chłopaki :)
#pytanie #kiciochpyta
  • 32
@blubi_su: Nie nagrywaj wszystkiego. Potem jak będziesz chciał coś zmontować, to będziesz przeklinał siebie, że tyle materiału masz do obejrzenia i obróbki. Nagrywaj te rzeczy, które rzeczywiście potem planujesz wykorzystać. Te ciekawe materiały na karcie oznacz za pomocą kamerki, że ich się nie da skasować (powinna być taka funkcja, u mnie w tanim Chińczyku SJ4000 była) a resztę wywal. Kilka kart powinno załatwić sprawę. Nocujesz w hotelach czy na dziko? Jak
@rybak17: @JU994LO: Problem w tym że w telefonie też mam 64GB zresztą zrzucanie do telefonu nic mi nie da bo tam gdzie ajde nie będzie Internetu :/

@Analfighter: No właśnie offroad na dziko, nawet jak bym zgrywał 1/10 z 3 tygodniowej wyprawy gdy nagrywa się 50Mb/s to i tak będzie bardzo dużo danych. Zapomniałem dodać że to offroad motocyklowy więc wszystko co delikatne odpada bo się rozwali na kawałki...
@blubi_su: Żle zrozumiałeś

Do telefonu podpinasz taki kabelek i do jednego USB czytnik z karą, do drugiego USB dysk twardy USB 2,5'' a do trzeciego portu ładowarkę żeby telefon nie padł. I kopiujesz z karty na HDD.

Na telefonie nie przechowujesz tych danych, robi tylko za komputer.
@blubi_su: Może dałoby radę na telefon i jakoś w chmurę/dysk internetowy? Ładowanie telefonu z moto, problemem są ilości materiału i dostęp do sieci gdzieś na zadupiu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Będziesz musiał uzupełniać prowiant, to może gdzieś tam gdzie się wybierasz, kafejki internetowe działają, albo coś na wzór i byś sobie na dysk zewnętrzny zrzucił. Albo po prostu weź dużo kart ze sobą :D
@blubi_su: Ciesze że chociaż w części się zrewanżowałem za nocleg po wykoparty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tańszego rozwiązania nie widzę bo kabelek będzie kosztował z przesyłką kilkanaście PLN. Możliwe też że dysk będzie potrzebował więcej prądu i wtedy będzie trzeba się ratować hubem USB z zasilaczem, ale o ile pamiętam to telefon odczytywał mi dysk USB.
@blubi_su: @rybak17: Prawdopodobnie dysku nie obsłuży, ale Pendrive tak.
Zależy to od sprzętu, bo Samsungi są tak zrobione, że bez problemu to ogarną (Note), ale większość fonów ledwo Pendrive odpali
@fervi: To będzie trzeba doprowadzić zasilanie, mam jedną kieszeń na dysk gdzie kabel USB rozgałęzia się na dwie wtyczki USB żeby drugą doprowadzić więcej prądu w razie czego.