Wpis z mikrobloga

@cozemodwalil: za złamanie tajemnicy lekarskiej są 2 lata odsiadki, ale oczywiście masz prawo do zmiany lekarza wg. własnego uznania. Bodaj 2 razy do roku możesz zmienić deklarację. Nie musisz rezygnować w macierzystej przychodni wystarczy, że wypełnisz formularz w nowej.
  • Odpowiedz
@edgar_k: @robertx:
Orientujecie sie może czy na zwolnieniu lekarskim wypisywany jest powód zwolnienia, nazwa choroby? Tak dawno nie brałem zwolnienia, ze nie pamiętam. A zwolnienia z napisem leczenie rzezaczki czy innej tego typu choroby bym nie zaniosl.
  • Odpowiedz
@cozemodwalil: Chyba jest, ale w takich sytuacjach jak Twoja lekarze potrafią być dyskretni, wpisują inną chorobę itp więc nie masz się co martwić. A jak tam, udało Ci się pójść już do lekarza? Jakaś diagnoza?
  • Odpowiedz
@robertx: Bylem u wenerologa 16 grudnia to mi wyznaczyla daty badania kily, hiv, wg niej mój język nie świadczy o chorobie wenerycznej. Ale w sumie w tak krótkim czasie od zdarzenia, dzisiaj 4 dzień to tylko rzeżączka moglaby dać jakies objawy. Wczoraj zrobiłem wymaz gardla pod katem grzybów. Wyniki po tygodniu lub dwóch zalezy czy wyhoduja cos z tego co pobrali od mnie. Dzisiaj bylem w poz, u lekarza pierwszego kontaktu
  • Odpowiedz
@robertx:
Cos czuje ze w przeciągu najbliższego miesiąca spędzę więcej czasu w laboratoriach i przychodniach niz w dotychczasowym zyciu.
Jeszcze zrobię pakiet badan, który mam z pracy z prywatnej przychodni.
  • Odpowiedz
Orientujecie sie może czy na zwolnieniu lekarskim wypisywany jest powód zwolnienia, nazwa choroby? Tak dawno nie brałem zwolnienia, ze nie pamiętam. A zwolnienia z napisem leczenie rzezaczki czy innej tego typu choroby bym nie zaniosl.


@cozemodwalil: > Chyba jest, ale w takich sytuacjach jak Twoja lekarze potrafią być dyskretni

@robertx: jest wpisywany, ale nie dla pracodawcy. L4 ma "dwa" listki, jeden dostaje ZUS, tam jest kod ICD-10, drugi dostaje pracodawca,
  • Odpowiedz