Wpis z mikrobloga

Router Tenda uważam za jeden z najbardziej udanych zakupów. Cholera, że to kosztowało tylko 20 groszy... ^_^ Konfiguracja przez chrome trwała dosłownie chwilkę (prawy klik na stronę i "przetłumacz na język polski"). Ustawiłem go na tryb WSIP i teraz leży sobie w kuchni podłączony jedynie do zasilania. Sygnał wifi z routera UPC leci do Tendy, a Tenda rozsyła go jeszcze dalej. W końcu mam porządny zasięg w całym domu. :)
#jd
  • 23
Router Tenda uważam za jeden z najbardziej udanych zakupów. Cholera, że to kosztowało tylko 20 groszy


@Rav93: cholera, ze pewnie zawiera chinski backdoor, ale co tam, wazne ze kosztowalo 20groszy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jeśli wejdziesz w ustawienia tendy przez połączenie wifi, to kabli nie potrzebujesz. Wyszukaj przez laptopa albo telefon i się połącz z nim.
Nie wiem czym jest ten backdoor, ale wydaje mi się, że traci na znaczeniu, skoro bezpośrednie połączenie do sieci nadal odbywa się przez router od UPC.
Na drugim zdjęciu jest jest pokazane ustawienie na tryb WISP. Pierwsze to zabezpieczenie hasłem i nazwanie dodatkowego połączenia, które się utworzy. Na trzecim dodatkowe ustawienie ode mnie.
@Rav93: czyli to co usunaleś to nic tam waznego nie bylo? bo jeden koment usunales. No to biore sie za konfiguracje. Może wkoncu bede mial full zasieg w chacie

a wlasnie czy w routerze tym od upc bede mogl wylaczyć wifi czy nie? Pewnie nie bo wtedy bym musial po kablu puscic
Nic z nim specjalnie nie robiłem. Podłączyłem tylko do kontaktu, potem połączyłem się z nim przez wifi na laptopie i przez przeglądarkę wpisując 192.168.0.1 włączyły się ustawienia.