Wpis z mikrobloga

Router Tenda uważam za jeden z najbardziej udanych zakupów. Cholera, że to kosztowało tylko 20 groszy... ^_^ Konfiguracja przez chrome trwała dosłownie chwilkę (prawy klik na stronę i "przetłumacz na język polski"). Ustawiłem go na tryb WSIP i teraz leży sobie w kuchni podłączony jedynie do zasilania. Sygnał wifi z routera UPC leci do Tendy, a Tenda rozsyła go jeszcze dalej. W końcu mam porządny zasięg w całym domu. :)
#jd
  • 23
  • Odpowiedz
Router Tenda uważam za jeden z najbardziej udanych zakupów. Cholera, że to kosztowało tylko 20 groszy


@Rav93: cholera, ze pewnie zawiera chinski backdoor, ale co tam, wazne ze kosztowalo 20groszy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Jeśli wejdziesz w ustawienia tendy przez połączenie wifi, to kabli nie potrzebujesz. Wyszukaj przez laptopa albo telefon i się połącz z nim.
Nie wiem czym jest ten backdoor, ale wydaje mi się, że traci na znaczeniu, skoro bezpośrednie połączenie do sieci nadal odbywa się przez router od UPC.
  • Odpowiedz
Na drugim zdjęciu jest jest pokazane ustawienie na tryb WISP. Pierwsze to zabezpieczenie hasłem i nazwanie dodatkowego połączenia, które się utworzy. Na trzecim dodatkowe ustawienie ode mnie.
  • Odpowiedz
@Rav93: czyli to co usunaleś to nic tam waznego nie bylo? bo jeden koment usunales. No to biore sie za konfiguracje. Może wkoncu bede mial full zasieg w chacie

a wlasnie czy w routerze tym od upc bede mogl wylaczyć wifi czy nie? Pewnie nie bo wtedy bym musial po kablu puscic
  • Odpowiedz
Nic z nim specjalnie nie robiłem. Podłączyłem tylko do kontaktu, potem połączyłem się z nim przez wifi na laptopie i przez przeglądarkę wpisując 192.168.0.1 włączyły się ustawienia.
  • Odpowiedz