Wpis z mikrobloga

Na chirurga się nie pcham

@kriss7676: Napisałem o chirurgu, bo programista średnio zarabia więcej niż chirurg.

Świetnie, masz jakieś namiary?

@kriss7676: Widzę, że łatwo Cię zadowolić, myślałem, że chcesz być programistą.
Testerem oczywiście "manualnym", bo do pisania testów automatycznych trzeba
  • Odpowiedz
@kriss7676: weź pożyczkę, przecież w końcu znajdziesz pracę i oddasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

są i wewnętrzne szkolenia, ale bardzo rzadko i nie znajdziesz w ogłoszeniach. musisz pytać znajomych programistów lub pisać do losowych firm IT, czy czegoś takiego nie prowadzą. a i tak lepiej żebyś umiał już przynajmniej teorię, bo tak z ulicy też nie wezmą kogokolwiek. trzeba myśleć analitycznie, być dociekliwym, psychopatycznym użytkownikiem, który
  • Odpowiedz
@kriss7676: Jak będziesz dobry to na studiach znajdziesz pracę, ale musisz co najmniej znać jakiś język programowania. Firma wdroży Cię w projekt, systemy itd., ale nie będzie Cię uczyć samego programowania, więc coś już trzeba umieć.
  • Odpowiedz
@kriss7676: bardzo mi przykro. prawie w każdej branży jest niedobór specjalistów chyba właśnie dlatego, że nauka zawodu jest kosztowna lub długo trwa, nie dlatego, że nikt nie chce pracować. chyba ten jeden szczegół pominąłeś w swoich planach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kriss7676: skończ infę to cię przeszkolą, przynajmniej będą mieli dowód żeś nie drzewo. Jak twoje skillsy w programowaniu wynoszą 0 i nie umiesz matmy to nikt cię nie będzie szkolić bo się nie opłaca, nawet przy niedoborze. Prędzej wezmą kogoś po gównouczelni z infą niż randoma bez czegoś co poświadczy, że ma podstawy.
  • Odpowiedz
@Theia: pracuję jako tester w jednej z większych firm w Gdańsku i nie narzekam ani na nudę w pracy ani w cale nie jest upierdliwa, wręcz przeciwnie( też zależy jaki projekt ). Co nie zmienia faktu, że żeby dostać takie stanowisko, jak kolega wyżej/niżej napisał, trzeba umieć myśleć, mieć jakieś pojęcie o programowaniu i ogólnie o IT.
Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@gaily: rzadkie przypadki, przynajmniej w mojej okolicy, nie wiem jak jest w gdańsku.
@adenosine: oczywiście, że nie zawsze jest nudna, masz po prostu szczęście ;) ale kolegę trzeba przygotować na tony dokumentacji i klikanie jednej rzeczy po kilka razy, co nie jest ambitne. a tak wygląda testowanie manualne w większości firm, nie oszukujmy się.
  • Odpowiedz
@Theia: No ale jednak daje radę - u mnie w ogłoszeniu nie było nawet słowa o certyfikat . Na rozmowie tylko pytali czy coś wiem o testowaniu to coś tam poopowiadałem z głowy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz