Wpis z mikrobloga

@Hamouma: @TiIa: szynka często kosztuje tyle samo. Krakówka ostatnio potaniała, bo normalnie kosztowała często 15-16zł. To takie samo pytanie jak to dlaczego pasztet X kosztuje 40zł za kilo, a pasztet Y 16. Rozwiązanie - pasztet X jest z mięsa, pasztet Y z papieru.
Płacisz 10zł za kilo mięsa, albo 15zł za szynkę z momu i wody, bez mięsa xD
@matra: Tzn ja nie mam takich problemów, bo mięso mam z pewnego źródła i wiem, że nie jest ostrzyknięte wodą :P I też w sumie się dziwię, bo nie ma takiej dużej rozbieżności cenowej. Często kupuję szynkę i karkówkę i nie widzę dużej różnicy cenowej.
@TiIa: z pewnego źródła masz mięso czy szynkę? Bo jak szynkę, w sensie wędlinę, to chyba nie w takiej cenie? ( ͡º ͜ʖ͡º) Jeszcze nie spotkałam się z wędliną, która kosztuje 15zł za kilo i jest serio z kawałka mięsa, a nie skrobi, cukru, karagenu i innego śmiecia.

@matra: Chodziło mi o mięso z szynki. Czyli kawał surowego mięcha, które później przyrządzam po swojemu :) Karkówkę też zazwyczaj kupuję żeby ją upiec do chleba po swojemu. Rzadko kupuję gotowe szynki do kanapek. Ale mam takiego znajomego masarza, który sprzedaje na małą skalę i nie oszukuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hamouma: Średnia cena skupu żywca wieprzowego wynosi 3,55 zł/kg (cena poniżej kosztów produkcji). Dlatego mięso wieprzowe w sklepach jest stosunkowo tanie. Gdyby porównać cenę karkówki b/k 13,95 zł/kg (mięso) i szynki 15,12 zł/kg (mięso) to różnica jest niewielka. Natomiast porównując karkówkę (mięso) do cen wyrobów wędliniarskich to prawidłowo postawione pytanie brzmiałoby: dlaczego te 'szynki' są takie tanie...