Wpis z mikrobloga

Nie lubi ktos swiat tak jak ja? Od czasu jak skonczylem podstawowke nienawidze tych 3 dni... Zaczalem dostrzegac falszywosc tych wszystkich ludzi, pewnie z checia by sobie wszyscy skakali do gardel tylko powstrzymuje ich wigilijny stol i tradycja ze to nie wypada sie przez swieta klocic. Poza tym przez ostatnie pare lat sporo ich ubylo niestety i smutno tak troche widziec niezapelniony stol, jak kiedys trzeba bylo dwa dokladac. I nigdy nie bedzie takiego klimatu jak sie mialo te 7-8 lat. Ehh, wzielo mnie na #feels
#gorzkiezale #przemyslenia #swieta
  • 14
@mam_kaloryfer ja pochodzę z rozbitej rodziny i jako dzieciak uwielbiałem święta (zostało mi do dziś w sumie:)), bo to był jedyny czas kiedy właśnie moja rodzinka siedziała przy jednym stole. Mimo tej sztucznej otoczki (dziś już jej nie ma, jest zawsze wesoło;)), mając te 5 lat miło było myśleć choć przez te kilka dni, że ma się normalną rodzinę.
@szeryfe:

Co cię ludzie obchodzą, spędź czas z rodziną, przyjaciółmi

Tak obecnie się składa, że moi przyjaciele i krewne też są ludzie. Nie można obejść bez ludzi, nie można żyć wśród ludzi i być wolnym od ludzi #takaprawda. Święta to nie jest zjawisko indywidualne/intymny, lecz jest to zjawisko społeczne.
@mam_kaloryfer: a ja się cieszę, że mogę spotkać się z rodziną. Jedna strona na mazurach, druga na dolnym śląsku, duża część w Niemczech, siostra z mężem na wsi, rodzice w mieście pod Warszawą a ja w Warszawie. Tu mamy tylko siebie, widzimy się raz na jakiś czas ale fajnie usiąść do jednego stołu i spędzić ze sobą pełne 3 dni :)