Wpis z mikrobloga

stało się religią - pełną dogmatów i zawierzenia we własne wyobrażenia/pojęcie o piwowarstwie

@BrowarPERUN: ująłeś to tak dobrze, jak tylko można ;) Cóż, pozostaje mi wierzyć, że nie odbiło się to negatywnie na sprzedaży Welesa. I trzymać kciuki za marcowego RISa, na którego równie wytrwale czekam ;)
@kontra:
rozeszło się jak świeże bułeczki, ale to domena każdej nowości :) może na drugą warkę dopiszemy "Session Light RIS", żeby co poniektóre osoby nie czuły się zawiedzione ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dr_gorasul:
piłem, całkiem dobre, Solipiwko ma generalnie bardzo dobre piwa. Z drugiej strony, zrobić porządne piwo nie jest trudno, ale sprzedać je w większej ilości - robi się problem. Z czarną DIPA musiałbym głęboko przeanalizować rynek, żeby nie znaleźć się potem w czarnej dupie ;)
Prędzej zrobiłbym porządną IRA, których nie ma dużo na rynku. Ale to też nietrywialne piwo, no i trochę ciężko się robi w Wąsoszu wysokie ekstrakty...
@BrowarPERUN: No wiesz, podwójna czarna ipa jest póki co na polskim rynku na razie jedna, znaczy się była, bo piwa Solipiwko nie ukazują się zbyt często.
Na zachodzie IBIPA jest znacznie częstsza jeśli chodzi o występowanie. Sam zastanawiałem się dlaczego polscy kraftowcy tak chętnie warza imperialne ipy jasne, a ciemnych wcale? Nawet pytałem się Kopyry, why? On twierdzi, że imperialna czarna ipa to już ris, ale to tylko jego własne zdanie
@dr_gorasul:
Mają sporo doświadczenia w tym temacie, no i słodów trochę innych używają, z innych odmian. Jak w domu porobiłem trochę piw na Moris Otter, to różnica była wyczuwalna. Żeby zrobić to piwo w Wąsoszu musiałem dość mocno pokombinować, by to miało ręce i nogi, nawet się udało za pierwszym razem i mniej więcej wiem jak polepszyć.

W kraju generalnie ciemne piwa słabo się sprzedają. No i u nas to byłoby