Wpis z mikrobloga

#piwowarstwo
Pierwsze piwo zakapslowane. Smakuje jak #!$%@? ambrozja. Mam nadzieje, że się ładnie nagazuje w butelkach. Dodałem 80g cukru rozpuszczone w wodzie do 13 Blg, tak jak brzeczka nastawna (15L).
Jeszcze dziś nastawiam cydr, a następny w kolejce jest single hop na citrze, bo uwielbiam ten chmiel.
Mireczki, wasze zdrowie!

Pobierz kon-jakub - #piwowarstwo
Pierwsze piwo zakapslowane. Smakuje jak #!$%@? ambrozja. Ma...
źródło: comment_hxJMcYlhIj2r1KpXAZw0PVpM7az2X4ya.jpg
  • 14
@Elvadom: Pale Ale zestaw browamator z ekstraktów. Zmodyfikowałem chmielenie, tak aby uzyskać wincyj hmieluf. Ciężko w sumie jednoznacznie zdefiniować styl, bo chmiel z zestawu był UK, natomiast ja dołożyłem jeszcze citre i amarillo.
@Elvadom: Btw, zauważyłem sporo małych błędów i wyciągnąłem wnioski z pierwszej warki.
1. Za mocno gotowałem brzeczke, z 19L wyszło mi finalnie 15L 13Blg (miało wyjśc 12Blg).
2. Zbyt późno zacząłem warzyć, trzeba liczyć te pieprzone 5-6 godzin na warkę z ekstraktów
3. Za bardzo przejmowałem się wszystkim. Rurka nie bulgotała, piana była widoczna tylko kilka godzin (omg, nie fermentuje !!!111!!!!!!!!111oneoneone), młode piwo dziwnie pachniało, miałem wrażenie że było zkwaśniałe. Moim
@BrowarPERUN: Nie zgodzę się. U mnie urwała pierwszą szyjkę gdzieś w okolicach szóstej-siódmej warki, a potem długo-długo nic. Przy 22. warce dopiero zamieniłem ją na Grifo HD, ale to też bardziej jako fanaberia niż nienawiść do Grety za niszczenie butelek i marnowanie piwa.
@jcollier: Najwidocznie, to była Twoja wina a nie Grety. Ja od kilku warek czułem, że chwyta kołnierze coraz gorzej, ale przy ostatniej to już totalnie odjechała. Musiałem się nieźle nabawić żeby zabutelkować całą warkę no i oczywiście jedna szyjka poszła.