Wpis z mikrobloga

Dobra, załóżmy że chciałbym sobie zrobić badanie krwi.
Docelowo chodzi o morfologie, ale przy okazji z rana faktycznie mogliby mi zbadać także poziom cukru czy coś -wiece, wykluczenie cukrzycy i takich rzeczy.
To zrobią mi za jednym razem? I jak nazywa się to drugie badanie? Ma to jakaś fachową nazwę? Czy w samej morfologi warto jeszcze na coś zwrócić uwagę, czego mogą nie zbadać bez prośby o to?
I jeszcze pytanie - na takie badania się umawia, czy raczej przychodzi i z miejsca robią?
#medycyna #zdrowie
  • 34
@doenutt: Mirko świruje, także nie wiem czy Ci wysyłam te PW czy nie - jeżeli zaspamowałem Ci skrzynkę to przepraszam, ale chwilowo wypok działa jak ruski czołg, także napisze tutaj:

Odnośnie Twojego pytania, po konsultacji tutaj na wypoku, jak i potem z mamą lekarzem, walnąłem sobie taki zestaw:

http://www.laboratorium.wroclaw.pl/oferta-badan/ - pełna lista badań (z niej wybierałem)

Morfologia (wiadomo)
Glukoza
Cholesterol –frakcje, lipidogram
TSH, FT4 (tarczycowe)

I jeszcze jedno z tych 3
@Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain: Masz trochę podwyższone monocyty i cukier na czczo. Dla pewności wykonaj HbA1C i zmierz cukier godzinę i dwie godziny po posiłku.

Z kolei podwyższona liczba monocytów może świadczyć o:

gdy wyniki badań pacjenta wskazują na wysoką liczbę monocytów we krwi, lekarz prawdopodobnie zleci kolejne badania w celu wykrycia przyczyny monocytozy. Niekiedy stan ten jest charakterystyczny w przypadku nowotworów, zakażenia bakteryjnego i wirusowego oraz zakażenia pierwotniakami.


@Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain: okej, dzięki wielkie! i jeśli chodzi o pw - to ani jednej nie dostałam ( ͡° ʖ̯ ͡°)
w sumie całkiem niedrogo, plus taki, że szybko wyniki dostałeś :D
w takim razie muszę ogarnąć, gdzie u mnie mogę się wybrać na takie badania i pójdę - bo ostatnio czuję się coraz gorzej. ( ͡° ʖ̯ ͡°)