Wpis z mikrobloga

Ja myślę, że prokuratura postawiła Adamowi Z. zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym, bo mieli tego podstawionego świadka, który zeznał, że widział jak Adam Z. wrzuca coś do wody. Może on się przestraszył tych zeznań, bo w sumie sam nie pamiętał dokładnie co tam się stało, no i zeznał, że widział jak Ewa tonie, ale że był to wypadek. Co miał powiedzieć skoro był świadek, który zeznał, że widział jak ją wrzuca do wody? Wcześniej cały czas mówił, że nie pamięta. Pewnie zmienił zeznania pod wpływem zeznań tego świadka. Uznał, że lepiej się przyznać do wypadku niż być skazanym za morderstwo. Pewnie w którymś momencie sam już zaczął wątpić w to co pamięta z tego zdarzenia.
Ale to tylko moja teoria.
#ewatylman
  • 20
@zenekczwa: Nie wiadomo czy to pamięta. Tą wersję wymyślił dopiero na którymś przesłuchaniu. A czy to było coś co pamięta czy po prostu uznał, że taka wersja jest dla niego najlepsza, tego nie wiemy.
@Howea: jasne, nie wiemy. Przypuszczam tylko, że gdyby zarzut opierano w dużej mierze na zeznaniach lewego świadka, to adwokaci prędko by zareagowali. Widocznie muszą być jakieś inne dowody. Nie wiemy jakimi taśmami z monitoringów dysponuje prokuratura i co one wnoszą. Dzisiaj się okazało, że krótki filmik może dużo nowego wnieść do sprawy, a prokuratura ma ponoć 100h nagrań. My nic nie wiemy, z tym się zgadzam :)
@DfD_88: Nie wiem na jakiej zasadzie to działa. Czy mogą go jeszcze trzymać czy już nie mogą. A może on się boi wychodzić w tej sytuacji, bo w sumie różne rzeczy mogą go spotkać na ulicy.
@Howea: Mnie dziwi fakt, że posadzili współpracownika Rutkowskiego na 3 miesiące, a podstawiony świadek chodzi sobie na wolności? Osobiście mi się wydaje, że ktoś od początku próbował wpłynąć i wymusić na Adamie pamięć - najpierw za pomocą ręki w rzece, potem za pomocą identycznego modelu telefonu jaki miała Ewa, który został znaleziony blisko Warty, a na końcu przekupionym świadkiem.
@Howea: ze zrodel zblizonych do prokuratury ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sprawdz kiedy byl eksperyment z Karolina K., kiedy byla konfa prokuratury, kiedy bylo posiedzenie sadu, kiedy zatrzymali rutka. Jestem niemal pewien, ze to wszystko dzialo sie w przedziale 24h (aczkolwiek nie pamietam dokladnie daty eksper. moze byl dzien wczesniej)
@DfD_88 A była gdzieś mowa, że aresztowali tą Karolinę? Przyznała się, że dostała pieniądze, wskazała od kogo i pewnie wobec niej zastosowano inny środek. Na 3 miesiące poszedł siedzieć współpracownik Rutkowskiego.
@mrbungle: Tylko też nie wiem czy to coś zmienia. Ja sobie to wyobrażam w ten sposób, że prokuratura mówi Adamowi Z. że mają świadka, który widział jak wrzuca Ewę do rzeki. Adam Z. wtedy wymyśla swoją wersję o wypadku i wpadnięciu do rzeki. Potem się okazuje, że świadek podstawiony. Wtedy Adam Z. mógłby znowu zmienić wersję i się z tego wycofać. Prokuratura mówiła, że Adam Z. za każdym razem zmienia zeznania.
@Howea: zmienia tyle, ze bycmoze w zarzutach prokuratury w ogole nie ma slowa o tym swiadku, bo juz wiedziano ze to sciema. A juz na pewno wiedziano o tym, gdy sad podejmowal decyzje na drugi dzien, bo wtedy tez zgarnieto rutka i zaloge.
Duzo sobie wyobrazasz, ale nie znasz zadnych faktow z akt sprawy oprocz kilku ogolnikow od Borowiaka, ktory zreszta nie musial mowic jak faktycznie maja sie sprawy tylko co