Wpis z mikrobloga

Pomyślałem sobie, że zaczął bym się uczyć matematyki, do której w szkole zawsze miałem niechęć, ale prywatnie lubiłem. Mój poziom jest tragiczny. Nie umiem nawet równań kwadratowych. Jest jakaś opcja kursu online? Bezpłatnego oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A może jeszcze udałoby się po polsku? Ale po angielsku od biedy też dam radę.

Będę wdzięczny za poradę nerdy :D

#matematyka #nauka
  • 51
  • Odpowiedz
@Caoi: I nikt też nie oczekuje, że wszyscy będą znali dużo matematyki. I dobrze, bo muszą też być ludzie zajmujący się innymi dziedzinami życia. Niemniej jednak znajomość matematyki ma swoje zalety i trudno zaprzeczyć, że warto się jej uczyć.

@hokus_pokus: Tylko eTrapez uczy schematycznego rozwiązania zadań, a nie wyciągania ścisłych wniosków z przyjętych założeń, czyli istoty matematyki. W związku z tym osobie, która na własną rękę chce poznać matematykę, nie
  • Odpowiedz
Matematyki nie znosiłem przez cały okres edukacji, na studiach była to gehenna, w szczególności całki i ich funkcyjna otoczka, wykresy itd. Ale mimo wszystko dzięki temu jestem w stanie i to głównie przez to co musiałem się nauczyć, porozmawiać (potrafić sobie wyobrazić) z pasjonatami, to że suma kątów w figurach płaskich opisanych np. na sferze kuli jest inna niż podają podręczniki np. suma kątów trójkąta to 180' lecz gdy go opiszemy na
  • Odpowiedz