Wpis z mikrobloga

Szybbki apdejt na temat chorego kamelona.

Dostał robocze imię Koleś i tak właśnie będę się do niego zwracała. Do rzeczy.

Koleś w środę wieczorm został do mnie przywieziony w stanie AGONALNYM, nie wiedziałam, że można tak bardzo odwodnić kameona. W czwartek podałam mu dwie kroplóweczki po 1 ml z soli fizjologicznej. Wieczorem wyglądał bardzo kiepsko, nie stał na gałęziach, bo nawet nie mógł się trzymać, tylko wisiał "zaczepiony" na siatce. Do tego 2 razy w ciągu dnia dałam mu 1 ml papki do zjedzenia, niestety nie przełyka, więc wszystko wypluł.

Dzisiaj rano, jak przyszłam do pracy, kamyk leżał na ziemi. Byłam pewna, że zdechł w nocy, jednak okazało się, że jeszcze żyje, chwyta mnie za palca, więc próbujemy dalej. Próby podania jedzenia nic nie dały, wszystko "wylatuje" z pyszczka, kamyk nie przełyka. Podałam mu wody do mordki, to udało mu się wziąć łyka, poszło wtedy też troszkę jedznia, nie jest źle. Zrobiłam mu prowizoryczne siatki pozione w terrarium, bo skoro nie chodzi, nie może się trzymać, to niech chociaż leży blisko żarówki. Cały dzień przeleżał pod żarówką. (nie, nie za gorąco). Dwie kroplówki po 1 ml soli fizjologicznej i BUM ok 14 oczka mu nieco "wypukły":D Do tej pory miał je wklęsłe z odwodnienia, teraz mają... kształt. Nieco wypuklejsze są, wydaje mi się, że próbuje otworzyć jedno oczko. Płuczę je solą fizjologiczną, nie ma już ropy. Jutro z rana MAM nadzieję, że będzie jeszcze lepiej. Zrobił też kupkę. Niestety składała się z samego mocznika (nic nie je od jakiegoś czasu), była całkowicie pomarańczowa, co świadczy o odwodnieniu i NIESAMOWICIE śmierdziała, inaczej, niż zdrowe odchody. To prawdopodobnie jakieś pasożyty... No ale nic, najpierw spróbuję go nawodnić nieco i po weekendzie śmigam do weta na badania. Nie wiadomo, czy w ogóle dożyje do tego czasu.

W każdym razie - jest progres. Jutro może uda mi się go nieco nakarmić i napoić. Trzymajcie kciuki! :))

Tak wyglądają platformy z siatki
Nie spadnie za wysoko
[A sam Koleś wygląda tam]()http://i.imgur.com/PPNh31a.jpg)

Fanpage - Strona - Allegro

#gadzibastion #kameleon #terrarystyka #smiesznypiesek #szczecin

Na spamlistę można zapisać się Tutaj
Khaleesi - Szybbki apdejt na temat chorego kamelona.

Dostał robocze imię Koleś i t...

źródło: comment_vHSE1b5YRO83fy0q9s9H0alcmQ7QAhUU.jpg

Pobierz
  • 39
Wołam zainteresowanych (159) z listy GadziBastion
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.

Masz problem z działaniem listy? A może pytanie? Pisz do @IrvinTalvanen

! @Khaleesi @gravedigger @pankara @x-santa-x @leworwel @papja @Cahir22 @ranfun @kodys @queiroz @jormungand @turrsky @skrajnaa @migfirefox @foxmurder @nietopies @maupolina @pio23 @avible @kamdz @nat89 @saute @speed306 @dabrus @czerw2 @igierr @miniek91 @akuku69 @metsan @kamdzowa @Snurq @blezio @sledzik @bufedron @dropz @peralta @lunam @crackhack @czcina @tymitun @pomaraczowy @areczkie @ami1410 @zurekiv @goblin21 @kozak_lkr @
  • 0
@GregPelka: dzwoniłam do weta, bo dość blisko się trzymany, często tam bywam :-) mówiła, zebym robiła kroplowki (nie już to robiłam, wiec nie mz tym problemu)i psikala i probowala kaarmic. o ile w ogóle przeżyje do przyszłego tygodnia, to idziemy leczyć pasozyty :-)