Wpis z mikrobloga

69 029 - 30 = 68 999

Tak wygląda moje kółko po dzisiejszej jeździe. Przejechałem 30km i łubudu, Kierowca łady na zielonej warunkowej strzałce w prawo nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście jadącym DDR, czyli mi. Facet sądził że przejechałem po przejściu dla pieszych, a ja przejechałem na zielonym po przejeździe dla rowerzystów, więc brak tu mojej winy Co dziwne nie mam ani jednego siniaka nawet. Rower nie nadawał się do dalszej jazdy :/ Świadkowie zdarzenia prawidłowo zareagowali bo od razu do mnie podbiegło paru ludzi. Pan sprawca bardzo nie chciał abym wzywał policję i podawał mi swoją kartę płatniczą . WTF? co ja miałem z tym zrobić? nie wożę ze sobą terminala. Niestety (dla pana kierowcy) postanowiłem wezwać policję bo uszkodzenia były dosyć znaczne, więc chciałem mieć pewność, że dostanę odszkodowanie. Nigdy nie uczestniczyłem w takiej kolizji, więc nie miałem pojęcia co pisać w ewentualnym oświadczeniu. Czekając na policję trochę zmarzłem. Gdy już przyjechali, dmuchnąłem w alkomat i panowie policjanci (śmieszki swoją drogą) zaproponowali ogrzanie się w radiowozie (Jaram się bo nawet z przodu siedziałem :D). 550 mandatu dla kierowcy więc trochę zapłacił. Mam pytanie jak to teraz będzie wyglądało z uzyskaniem odszkodowania? Najpierw muszę zrobić wycenę strat w serwisie i potem z tym do ubezpieczalni czy oni robią to w swoim zakresie? W jakim czasie wypłacają odszkodowanie?Jeśli mam zarysowaną ramę go gołego aluminium to jak wygląda naprawa? Ubezpieczyciel wypłaca kasę na pomalowanie czy na nową ramę? Bo jakieś mikrouszkodzenia też mogą być których się nie wyłapie gołym okiem. Kolizja nie kończy mojego sezonu bo mam zapasowy rower MTB :D

#rowerowyrownik
Pobierz tytyrytek - 69 029 - 30 = 68 999

Tak wygląda moje kółko po dzisiejszej jeździe. Pr...
źródło: comment_5s0HcVRpR3Q5xjbPCRtEOdAx2JTG3fZ8.jpg
  • 9
@tytyrytek: rower do serwisu na badanie i wycenę napraw. Wycena wlicza się do odszkodowania, dopisujesz jeszcze straty w ciuchach, wyposażeniu, rzeczach które miałeś ze sobą i zostały zniszczone (telefon komórkowy, tablet, zegarek, etc.)
Zgłaszasz się do agenta sprawcy zobaczysz co powie i wyciągasz własną wycenę. Tak to widzę.