Wpis z mikrobloga

Pytanie do szpeców, jak się zabezpieczyć moto przed kradzieżą?

Jestem właśnie przed kupnem swojego pierwszego moto i myśle co trzeba jeszcze dokupić, żeby go nikt sobie za łatwo nie przywłaszczył. Mireczki jak się zabezpieczacie? Disc loki, ulocki czy może jakiś łańcuch? Ktoś się może zainteresował bardziej jakimś alarmem czy lokalizatorem?

Dodam tyle, że moto będzie użytkowany w najbrzydszym mieście polski, niestety też największym. Im większe miasto tym złodziei wincyj...
#motocykle
  • 21
@Banks:
Ja swojego mam zabezpieczonego tak :
1 - Gruby łańcuch między koło a ramę.
2 - Blokada na tarczę
3 - Alarm odcinający paliwo i zapłon, reagujący na dotyk
4 - Blokada na kierownicę oczywiście
Lokalizator w styczniu będę montował.
@Banks: na leszcza wystarczy alarm z czujnikiem wstrząsu plus łańcuch lub ewentualnie disc-lock.

Disc-lock koniecznie ze linką do kierownicy bo łatwo zapomnieć o zdjęciu a to już niejedną tarczę hamulcową #!$%@?ło na złom.

Na prawdziwego złodzieja tylko polisa od kradzieży.

Gx
@Stitch: A nie wiem, w obu motocyklach miałem już wbudowany seryjnie. Ale na bank można zewnętrzny podłączyć.
Plusy :
- wyje jak się ktoś dotknie motóra
- jak ktoś ruszy bez kluczyków to po minucie odłącza zapłon i paliwo na wtryskach
zagłuszacz GSM GPS


@danielosw: Nie no, oczywiście jammer zagłuszy ale wydaje mi się ze nie każdy przypadkowy złodziej ma taką technologię przy sobie. A dobrze ukryty lokalizator jesli nie mają jammera to czsem jedyna szansa na to by odzyskać maszynę.
@blubi_su: gdybym kradł to zainwestował bym w sprzęt jak porządny złodziej a nie tak z gołymi rękami.

Podstawą to jammer, kluczyki wytrychy, zestaw narzędzi i kluczy, obcinać do kabli, mała kątowka na baterie.
No i kolega z samochodem.