Wpis z mikrobloga

Mirki, kupowaliście prezenty w sieci? Jeśli tak, to uważajcie na telefon z banku... czyli kolejna część przygód hakera Janusza :-)

http://niebezpiecznik.pl/post/kupiles-w-tym-roku-prezenty-w-sieci-to-uwazaj-na-telefon-z-banku/

Podeślijcie linka mniej sprawnym komputerowo znajomym. Takie przekręty mają miejsce.

#security #ecommerce #sklepyinternetowe #pieniadze #zakupy #bezpieczenstwo #niebezpiecznik #hakujo #visa
  • 8
@niebezpiecznik-pl: jakoś trudno mi uwierzyć aby jakikolwiek bank zadzwonił do mnie z korzystną dla mnie informacją (jak chociazby ta że wykryli działania na moją szkodę), co innego jakby chcieli wcisnąć kredyt. Tak wiec opisany atak to bardzo słabej jakości bait.
@pitus_bajtus: banki dzwonią. Autoryzacja przelewów. Wykrycie skimmingu karty. Nie jest to nagminne, ale zdarza się. Popatrz też na skale. Rozpoczynanie rozmowy od "czy wypłacał Pan dziś środki kartą z bankomatu" -- jak myślisz, w ilu przypadkach na 10 zakończy się pozytywna odpowiedzią? A potem "No tak, a więc mam dla pana smutną informację, bankomat z którego Pan korzystał..."
@niebezpiecznik-pl: No wiem, wiem. Kiedyś #!$%@?łem jak burą sukę kobietę próbującą wcisnąć mi kartę kredytową - wypytywała o wrażliwe dane które mój bank na 100% znał (m.in. wysokość wpływów na konto, nazwę pracodawcy). Jak widać prodecury w bankach czasami są źle napisane i przyzwyczajają ludzi do nieostrożnego podawania wrażliwych danych na każde zawołanie. Niemniej jednak przy wydwaniu kart płatniczych należałoby wbijać do głowy że zapisanych na niej numerków (zwłaszcza tych trzycyfrowych)
jakoś trudno mi uwierzyć aby jakikolwiek bank zadzwonił do mnie z korzystną dla mnie informacją (jak chociazby ta że wykryli działania na moją szkodę)


@pitus_bajtus: dzwonią dzwonią. Np. poinformowali mnie, że tymczasowo blokują mi kredytówkę, bo zauważyli dziwne transakcje (choć akurat wtedy te transakcje były prawilne) i mam potwierdzić, czy jest OK ( ͡° ͜ʖ ͡°)