Wpis z mikrobloga

@puncek: Piszesz, że "to idź, dobranoc" brzmi szorstko i o to się dziewczyna obraziła. Można to również zinterpretować jako "o, to na razie, dobranoc :)", albo "to się połóż, dobranoc :)". Założę się, że dla Ciebie moje przykłady brzmią już lepiej, a ja Ci powiem, że dla mnie niosą ten sam ton wypowiedzi co ten oryginalny - gdy czytałem ten wpis, gdy dotarłem do wypowiedzi gościa, uznałem go za zwykły i
  • Odpowiedz
"to idź, dobranoc", brzmi jak "spie***laj". czasami się zastanów nad tym, jak Twoja wypowiedź może zostać odebrana, tyle. ;)


@puncek: Tylko dla osoby, która zapomina albo nie wie, że w tekście brakuje całej mowy ciała, intonacji głosu, mówi się, że mowa ciała zawiera nawet do 90% przekazu.

Także zarówno pisząc esemesy/wiadomości należy być ostrożnym, ale też je odbierając należy dać rozmówcy "przywilej wątpliwości", czyli że mógł mieć coś innego na myśli
  • Odpowiedz
@Matis666: Mnie tak samo kiedyś dziewczyna #!$%@?ła, kiedy była w innym mieście. Piszemy jakieś SMS, ja gram w nowego Assasyna, no przeszkadza mi to, że ona pisze, ale nie chcę walnąć tekstem że gram bo będzie awantura że tylko gram, no to też jej odpisałem coś w tym stylu, słuchawki i gram. Za jakiś czas biurko wibruje, odbieram, a ona że dlaczego ja nie odpisuję, tyle SMS wysłała, że ją zlewam
  • Odpowiedz