Wpis z mikrobloga

@zaqwsxdsa: w przypadku PLN głównie bezpieczeństwo, w przypadku walut bezpieczeństwo plus oszczędność na przewalutowaniu. Zasadniczo poszukuję prepaid/wirtualna karta/normalna karta z osobnym rachunkiem jednak z wyborem visa/masterdard.

@prawdziwek: Z tego co kojarzę jeszcze ścinają 25plnów za wyrobienie. Dodatkowo z samym bankiem bardzo mało się lubię, uważam że jakość obsługi spadła im drastycznie mniej więcej od czasu rebrandingu :(
Dodatkowo oferują chyba tylko mastercardy i (nie wiem czy wciąż) nie można było
@qbek: przewalutowanie jest niedrogie/darmowe, o ile płacisz w EUR. Mastercard jest tutaj nieco tańszy (słownie - darmowy), Visa ma chyba 2.5% fee. Bezpieczeństwo to dla mnie nie problem - muszę dzwonić do mojego banku przed płatnością za granicą lub w EUR, żeby ją potwierdzić (przyznaję, niewygodne). Dodatkowo zawsze smskod.
@hi_patryk: w PayPalu tak czy siak musiałbym mieć walutowe konto/kartę (przewalutowanie PP jest cholernie drogie), poza tym nie zawsze go przyjmują. Skrill ma tylko mastercarda (euro ok, dolar nie bardzo) :(

@zaqwsxdsa: no wszystkie pinknie ale gdzie to tak dajo?
przewalutowanie jest niedrogie/darmowe, o ile płacisz w EUR. Mastercard jest tutaj nieco tańszy (słownie - darmowy), Visa ma chyba 2.5% fee. Bezpieczeństwo to dla mnie nie problem - muszę dzwonić do mojego banku przed płatnością za granicą lub w EUR, żeby ją potwierdzić (przyznaję, niewygodne). Dodatkowo zawsze smskod.


@zaqwsxdsa: Koszt przewalutowania nie zależy od operatora karty, tylko od banku, który ją wystawił. Tylko nieliczne banki rozliczają transakcje na warunkach operatora karty.