Wpis z mikrobloga

Ponieważ jest spore zainteresowaniem ze strony osób, które znają nieco Python/Django i chciałyby rozwijać swoje umiejętności w realistycznym projekcie zapraszam wszystkich chętnych do tworzenia razem z nami wikikracja.pl

Ja wnoszę ze swojej strony wiedzę merytoryczną. Od 2008 razem ze stowarzyszeniem promującym szwajcarską demokrację studiuję ichni system dzięki czemu gwarantuję, że to co stworzymy będzie najnowszym, wypasionym osiągnięciem w dziedzinie politologi i zatrzęsie nieco sytuacją polityczną w Polsce (w sensie - uzdrowi ją). Co więcej - jeśli ten system zadziała w Polsce to zadziała też wszędzie na świecie (gdzie jest internet). Można więc powiedzieć, że celem projektu jest (there I say it) URATOWAĆ ŚWIAT.
W związku z tym muszę zastrzec sobie prawo do kierowania merytoryczną zawartością żeby nie powtórzyć błędów popełnionych w Kalifornii, Libii i itp. Demokrację półbezpośrednią da się spieprzyć oj da. Z drugiej strony ślubuję solennie odpowiedzieć na każde pytanie typu dlaczego robimy tak a nie inaczej a odpowiedź tą uzasadnię badaniami naukowymi, faktami, liczbami i doświadczeniami innych krajów. Wszystkie kwestie techniczne są w waszych rękach.

Projekt jest w fazie początkowej czyli - nikt nie wie nic. Przypomina to więc sytuację w stylu - zostałeś przyjęty do pracy w małej firmie na stanowisku programisty. Przed Tobą był jakiś student praktykant, który coś tam zaczął robić ale nie skończył. I teraz - radź sobie. Na szczęście mamy siebie nawzajem żeby razem rozkminiać sytuację ale uda się nam pod warunkiem, że będziemy DOKŁADNIE DOKUMENTOWALI co zrobiliśmy i czego się nauczyliśmy. Dokumentacją może być instrukcja obsługi githuba, może być komentarz w kodzie, może być wpis w dokumentacji. Generalnie uczymy się nawzajem.

Cel krótkoterminowy to stworzenie MVP czyli prototypu, który będzie mniej więcej działał. Jeśli to się uda to będę miał podstawę do szukania sponsorów potrzebnych do utrzymania serwera itp. oraz zaczniemy zapraszać testerów i pierwszych użytkowników aby oni oceniali naszą pracę.

Jeśli czyta to osoba biegła w Python/Django to nie pogardzimy też wsparciem mentora.

Jeśli to Ci odpowiada to poniżej znajdują się potrzebne do rozpoczęcia informacje. Jeśli czegoś nie znajdziesz to znaczy, że musisz to wytworzyć :)

Tutaj spisujemy dokumentację i to jest punkt wyjściowy: http://is.gd/obLl3Z
Tutaj jest kanał IRC na luźne gadki: https://webchat.quakenet.org/?channels=wikikracja

#python #django #wikikracja <-- pod tym tagiem widzimy się na Mirko

Zapraszam do epickiej przygody!
  • 11
@soma115: Projekt jest w fazie początkowej czyli - nikt nie wie nic. ( ͜͡ʖ ͡€)
Powiem Ci coś że mój mózg się często zastanawia (a ja z nim ( ͡° ͜ʖ ͡°)) na temat ustroju politycznego przyszłości po rewolucji autonomicznej. Mianowicie jest to ogromna szansa dla ludzi żeby mogli przerzucić zadania na roboty a sami zająć się wyższymi sprawami. Chodzi tutaj o przeniesienie
@rocendroll: Myślę, że warto eksperymentować na wszelkie możliwe sposoby ale nie widziałem nigdy działającego w praktyce modelu RBE dlatego ja nie wezmę odpowiedzialności za ten eksperyment. Proponuję szwajcarskie rozwiązania bo są przetestowane, zbadane i udowodniły swoją skuteczność - to mi pozwala mieć nadzieję/pewność, że nam też się uda.
Generalnie najpierw musimy mieć system do głosowania a potem, ewentualnie społeczność zadecyduje czy chce się pozbyć pieniądza.
@soma115: Jak byscie potrzebowali sysadmina albo kogos do ogarniecia typowo spraw serwerowych to namiar wlasnie dostaliscie ;) Poki co nie pisze sie na skrobanie w django, bo moj poziom wiedzy w tym jest za niski.. Ale cała reszta pythonowa + serwery jak najbardziej.
W razie pytan o doswiadczenie - do tej pory ~10k wirtualek na jakis 600fizycznych, obecnie "zabawa" w pracy na AWS z jakimis 200 do kolo 400-500 w peak