Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia

Coś dla siłownianych książko-maniaków

Zakupiłem wczoraj nową pozycję "Bądź sprawny jak lampart" - Kelly Starret ( edycja druga, rozszerzona o wiele nowinek w stosunku do wersji 1 w języku angielskim )

Czy warto? Myślę, że kwota ~90zł za 500stron gotowej wiedzy, podzielonej na konkretne działy, z całkiem fajną oprawą graficzną - to śmiesznie niska kwota ; ) Jeżeli ktoś regularnie przegląda jego kanały MobilityWOD to nie znajdzie żadnych nowinek, a raczej usystematyzuje posiadaną już wiedzę.

Polecam zarówno tym zaawansowanym, jak i początkującym. Pomaga zrozumieć na czym polega cała koncepcja napinania od góry do dołu, opisuje całą koncepcje joint by joint approach, no i przedstawia określone techniki mobilizacyjne w przypadku dysfunkcji. Można też znaleźć kilka sposobów na testowanie ustawienia kręgosłupa, barków, miednicy etc
rudy_bigos - #mikrokoksy #silownia 

Coś dla siłownianych książko-maniaków

Zakup...

źródło: comment_gO4JaUhRuVhmRX9KvvRlrAAFXkyol3Gu.jpg

Pobierz
  • 11
@Gavroche: Zdziwiłbym się gdybyś pod wszystkim się podpisał ; )

Mi też nie pasuje kilka kwestii, ale można wyciągnąć to co dobre, a te sprawy poddane wątpliwościom skonsultować/skonfrontować z innymi autorami.
@rudy_bigos: właśnie chodzi mi o książki polskojęzyczne bo jak kupuje to nie tylko ja czytam, tematyka treningu, mobilności, poniekąd fizjoterapii bo i to mnie interesuje, ogółem książki które uważasz za podstawy w takiej właśnie tematyce.
@Szefu: Tom Venuto - Spalaj tłuszcz buduj miesnie
King Ian,Lou Schuler - Nowoczesny trening siłowy
Bompa - Periodyzacja, teoria i metodyka treningu
Nowotny - Podstawy fizjoterapii 3 tomy

i ogólnie to co napisali Trzaskoma, Kruszewski, Zembaty, Nowotny - warte przeczytania