Wpis z mikrobloga

Staje przed wyborem opon zimowych i felg aluminiowych do nich. Doszły mnie słuchy, że nie każda opona będzie pasować na felgi aluminiowe o szerokości 8 cali. Szukałem po necie, w różnych sklepach i serwisach, ale nigdzie nie znalazłem potwierdzenia tej informacji. Są jacyś wykopowi specjaliści, którzy mogą rozjaśnić sytuację?

#wykop #kiciochpyta #samochody #motoryzacja
  • 6
Każda opona ma zakres szerokości felgi, na które pasuje dany rozmiar opony oraz optymalną szerokość felgi. Na felge 8 cali pasują opony o szerokości około 255.
@travikk: Jakie auto, jaki profil opony? Dla typowych osobówek na 8 cali pakuje się szerokości od 215 do 235. Są oczywiście odstępstwa, bo można naciągnąć na to spokojnie 205 jak również 245
@travikk: 8 cali na spokojnie możesz brać, tak samo 7,5. Chodzi jedynie o to, że szersza felga będzie powodowała naciąg opony, a więc odsłonięcie rantów, co zwłaszcza zimą może być słabym rozwiązaniem. Ja swego czasu na feldze 8 cali miałem 225/45/17 i naciąg był praktycznie zerowy. Podsumowując: jak nie chcesz łatwo rysować rantów felg, to do tych opon szukaj czegoś w okolicach 7,5", ale jeśli takiego rozmiaru nie ma, to 8
Do tego rozmiaru opony pasuja felgi od 6,5 do 8,5, wiec na 8 spokojnie. Na szybko nie znalazlem informacji producenta, wiec wyszukalem w necie po rozmiarze.