Wpis z mikrobloga

Dostałem dzisiaj od Empiku was takiego emaila:

"Witaj,

Informujemy, że Twoje Środki w wysokości 58,60 zł, zgromadzone na koncie *@.pl dnia 04.12.2015 straciły ważność.

Pozdrawiamy
empik.com"

Chciałbym z tego miejsca podziękować Empikowi, że UKRADŁ moje 58,60 zł nie informując mnie miesiąc przed wygaśnięciem ważności środków, ale dzień po wygaśnięciu.

#empik #cebuladeals #polakicebulaki #gorzkiezale
  • 63
@wfm125m: @VVelur: Dokładnie o takich "białych oszustwach" mowie. Niby prawnie cacy ale ewidentne jest, że liczą na czyjąś nieuwagę. Tak samo było jeszcze z 10 lat temu z umowami z neostradą. Umowa np na 2 lata, a za wcześniejsze zrezygnowanie oczywiście kara. Z końcem umowy to TY musiałeś ją rozwiązać bo inaczej przechodzi na czas nieokreślony i nie możesz zrezygnować wcześniej niż po 3 miesiącach, bo co? bo kara xP
@Lerhond: Niesmaczne i cwaniackie zabranie cudzych pieniędzy, których w żaden inny sposób się nie zarobiło jest właśnie tylko o jeden krok od kradzieży. To nawet nie jest ukryty koszt.
Zastanawiam się nawet nad legalnością takiego zapisu w regulaminie. Czy oni to kwalifikują jako przychód?
@koniczynek: Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś w ich 'regulaminie' kart podarunkowych wyraźnie było napisane, ze czas waznosci karty liczy sie od pierwszego jej uzycia. W praktyce okazalo się, że od dnia jej zakupu (chociaż nie wiem, jak przypisywali tę datę do karty).
Jesli karta 'prezentowa' faktycznie byla prezentem, to nie wiadomo było do kiedy można ją wykorzystać.
#fucklogic
@neib1:

Niesmaczne i cwaniackie zabranie cudzych pieniędzy, których w żaden inny sposób się nie zarobiło jest właśnie tylko o jeden krok od kradzieży.


Jeden czy pięć kroków, nie jest to kradzież. Jest to niedopatrzenie ze strony użytkownika który teraz nazywa Empik złodziejami, chociaż wpłacając tam pieniądze sam się zgodził na postawione przez nich warunki.

poważnym prawnikiem na burzliwe czasy.


Nawet nigdzie nie próbuję sugerować, że jestem prawnikiem, wyrażam tylko swoją opinię.
@koniczynek: polecam kupowac domeny na OVH, jakiś miesiąć przed wygaśnięciem domeny przysylają pierwszego maila, później jeszcze 4, ostatni 3 dni przed wygaśnięciem. A domeny (biorąc pod uwagę cenę przedłużenia) mają najtańsze